Reklama

Koźmin Wlkp. Laboratoria Przyszłości w "Jedynce"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Koźmin Wlkp. Laboratoria Przyszłości w "Jedynce" - Zdjęcie główne

foto arch. Kuratorium Oświaty w Poznaniu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa nr 1 w Koźminie Wielkopolskim bierze udział w projekcie "Laboratoria Przyszłości". Wielkopolskie szkoły otrzymały na niego ponad 94 mln zł.

Reklama

Koźmińska "Jedynka" otrzymała pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych z programu "Laboratoria Przyszłości".

Jacek Zawodny, dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp. wziął udział w konferencji poświęconej projektowi Laboratoria Przyszłości, która odbyła się w Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W sumie w ramach projektu wielkopolskie szkoły otrzymały ponad 94 mln. zł. 

W Kuratorium Oświaty w Poznaniu zaprezentowałem jeden z warsztatów, jaki placówka realizuje w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Szkoła pozyskała z programu 108 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych, w tym urządzenia do zajęć z przygotowywania posiłków, robotyki, programowania, laptop, tablet, aparat fotograficzny, kamerę i drukarkę 3D. Cieszę się, bo pozyskane środki z różnych źródeł wzbogacają infrastrukturę i bazę dydaktyczną szkoły, co przyczynia się do rozwoju szkoły i służy naszym uczniom – mówi Jacek Zawodny, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. 

 

To nie jedyny projekt, z którego korzysta koźmińska "Jedynka". W tym roku szkolnym szkoła skorzystała aż z 8 programów i projektów, dzięki którym udało się pozyskać dodatkowe środki finansowe i jeszcze bardziej zadbać o edukację uczniów. 

„Program oświatowej subwencji ogólnej MEN” – zakup wyposażenia w pomoce dydaktyczne do realizacji przedmiotów przyrodniczych.

Program „Aktywna tablica” – wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych dla szkół, w których kształcą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niewidomi oraz uczniowie z niepełnosprawnościami.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” 2.0 na lata 2021-2025 „Priorytet 3 Kierunek Interwencji 3.2 – zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych

Program „Poznaj Polskę” – Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn.– wsparcie finansowe w roku 2021 na realizację zadania – wycieczki krajoznawczej.

Projekt „E-lider” – celem głównym ogólnopolskiego projektu “Młody e-lider” było podniesienie kompetencji dzieci i młodzieży, by w przyszłości stały się cenionymi na rynku pracy e-liderami. E-lider łączy umiejętności i kompetencje cyfrowe z tymi w obszarze przedsiębiorczości i inicjatywności, wykorzystując wiedzę z: ekonomii, zarządzania i finansów, a biorąc pod uwagę specyfikę gospodarki Pomorza Zachodniego - również z turystyki i logistyki.

Projekt „Cyfrowa Szkoła [email protected] 2020” – Projekt był realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa 8, Działanie 8.1.,Poddziałanie 8.1.3). Głównym celem Projektu było podniesienie kompetencji ICT 4940 nauczycieli i 11680 uczniów z 600 wielkopolskich szkół prowadzących kształcenie ogólne na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym.

Projekt „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” – Celem projektu było podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, prowadzącej zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzanie kreatywności oraz promowanie współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

Program "Laboratoria Przyszłości" –  inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy