Reklama

Koźmin Wlkp. Krwiodawcy dzielą się życiodajną tkanką [FOTO]

Opublikowano: ndz, 13 wrz 2020 12:46
Autor:

Koźmin Wlkp. Krwiodawcy dzielą się życiodajną tkanką [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W koźmińskim Klubie Seniora trwa 24. akcja poboru krwi zorganizowana przez miejscowe koło krwiodawców.

Reklama

Kliknij tutaj aby przejść do powiązanej galerii

Do około godziny 11.30 zarejestrowanych było ponad 50 krwiodawców, którzy zechcieli wziąć udział w 24. akcji poboru krwi, zorganizowanej przez koźmińskie koło HDK. Kolejka chętnych chcących podzielić się tą bezcenną tkanką, zawijała się jeszcze w okół Klubu Seniora w Koźminie Wlkp., gdzie prowadzona jest akcja.

 

Biorąc pod uwagę obecną ilość już zarejestrowanych krwiodawców można przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem, że frekwencja podczas dzisiejszej akcji będzie większa, aniżeli ta w czerwcu - mówi z zadowoleniem Wiesław Głuszek, szef koźmińskich krwiodawców.

 

Podczas XXIII akcji krew w sumie oddało 97 krwiodawców, co dało niemal 44 litry pozyskanej krwi. Podobnie jak wówczas, tak i teraz, akcja przebiega w reżimie sanitarnym. Każdy kto chce oddać krew wypełnia m.in. specjalnie przygotowaną ankietę a także ma mierzoną temperaturę. Zaś dla bezpieczeństwa swojego zdrowia i innych, dawcy zakrywają nos i usta maseczkami lub przyłbicami. 

Również teraz nad bezpieczeństwem dawców w obecnie trwającej pandemii oprócz organizatorów czuwają również druhowie z OSP Koźmin Wielkopolski oraz harcerze z koźmińskiego hufca. Aby zapewnić bezpieczną przestrzeń i odległości są rozstawione namioty, w których dawcy mogą bezpiecznie wypełniać ankiety. Dodatkowo zmieniliśmy nieco harmonogram akcji przedsięwzięcia i tym razem na koniec nie będzie podsumowania akcji, a nagrody losowane są przez krwiodawców, tuż przed opuszczeniem przez nich klubu - zwraca uwagę Wiesław Głuszek.

 

Rejestracja krwiodawców potrwa do godz. 13.30 i jak zapewniają organizatorzy, nikt nie zejdzie z pokładu, dopóki wszyscy chętni, chcący oddać krew, nie zostaną "obsłużeni".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.