Reklama

Koźmin Wlkp. Krwiodawcy dzielą się życiodajną tkanką [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Krwiodawcy dzielą się życiodajną tkanką [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W koźmińskim Klubie Seniora trwa 24. akcja poboru krwi zorganizowana przez miejscowe koło krwiodawców.

Do około godziny 11.30 zarejestrowanych było ponad 50 krwiodawców, którzy zechcieli wziąć udział w 24. akcji poboru krwi, zorganizowanej przez koźmińskie koło HDK. Kolejka chętnych chcących podzielić się tą bezcenną tkanką, zawijała się jeszcze w okół Klubu Seniora w Koźminie Wlkp., gdzie prowadzona jest akcja.

 

Biorąc pod uwagę obecną ilość już zarejestrowanych krwiodawców można przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem, że frekwencja podczas dzisiejszej akcji będzie większa, aniżeli ta w czerwcu - mówi z zadowoleniem Wiesław Głuszek, szef koźmińskich krwiodawców.

 

Podczas XXIII akcji krew w sumie oddało 97 krwiodawców, co dało niemal 44 litry pozyskanej krwi. Podobnie jak wówczas, tak i teraz, akcja przebiega w reżimie sanitarnym. Każdy kto chce oddać krew wypełnia m.in. specjalnie przygotowaną ankietę a także ma mierzoną temperaturę. Zaś dla bezpieczeństwa swojego zdrowia i innych, dawcy zakrywają nos i usta maseczkami lub przyłbicami. 

Również teraz nad bezpieczeństwem dawców w obecnie trwającej pandemii oprócz organizatorów czuwają również druhowie z OSP Koźmin Wielkopolski oraz harcerze z koźmińskiego hufca. Aby zapewnić bezpieczną przestrzeń i odległości są rozstawione namioty, w których dawcy mogą bezpiecznie wypełniać ankiety. Dodatkowo zmieniliśmy nieco harmonogram akcji przedsięwzięcia i tym razem na koniec nie będzie podsumowania akcji, a nagrody losowane są przez krwiodawców, tuż przed opuszczeniem przez nich klubu - zwraca uwagę Wiesław Głuszek.

 

Rejestracja krwiodawców potrwa do godz. 13.30 i jak zapewniają organizatorzy, nikt nie zejdzie z pokładu, dopóki wszyscy chętni, chcący oddać krew, nie zostaną "obsłużeni".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE