Reklama

Koźmin Wlkp. Już dziś – kiermasz ciast dla Marcela z Krotoszyna

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Już dziś – kiermasz ciast dla Marcela z Krotoszyna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dochód ze sprzedaży ciast w Koźminie Wlkp. zostanie przekazany na leczenie 18-miesięcznego Marcela Samola z Krotoszyna, który znów musi walczyć z guzem mózgu.

18-miesięczny Marcel Samol z Krotoszyna znów musi walczyć z guzem mózgu. Gdy Mały Wojownik miał 4 miesiące – wykryto u niego guza mózgu. Rodzice, znajomi i nieznajomi robili wszystko, by chłopiec miał szansę na leczenie. Udało się uzbierać 4 miliony złotych i Marcel trafił do kliniki w USA, gdzie przeszedł leczenie.

 

Po pół roku pobytu za oceanem – Marcel i jego rodzice wrócili do Polski. Guza nie było i nikt nie krył radości z powrotu chłopca do zdrowia.

 

Niestety, szczęście nie trwało długo. Po 4 miesiącach guz odrósł i Marcel z Krotoszyna znów musi walczyć.

 

Marcelek trafił do kliniki we Wrocławiu, gdzie przeszedł 11-godzinną operację. Guz został wycięty, jednak pojawił się obrzęk i Marcel ponownie trafił na stół operacyjny. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

 

To jednak dopiero początek walki. By Marcel miał szansę na szczęśliwe życie – potrzeba kolejnych 4 milionów złotych.

 

Pilna operacja jego usunięcia uratowała życie Marcelka. Ale to tylko tymczasowe rozwiązanie. W panice szukaliśmy znów ratunku na całym świecie. Plan leczenia przygotuje St. Louis Children’s Hospital w USA. Tylko to da nam nadzieję na uratowanie Marcelka – podkreślała Karolina, mama Marcelka.

 

Czasu jest bardzo mało. Pieniądze trzeba zebrać do połowy listopada. Ponownie ruszyły licytacje dla Marcelka i zbiórka pieniędzy na siępomaga.pl. Udało się już uzbierać niemal 1,4 mln zł. To jednak ciągle za mało.

 

Dlatego mieszkańcy Koźmina Wlkp. postanowili zorganizować kiermasz ciast dla Marcelka z Krotoszyna.

Anna Zawodna wraz z Jackiem Zawodnym – dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. organizują dziś przed koźmińską „Jedynką” sprzedaż domowych ciast.

 

Po rozmowie z Panem Dyrektorem ustaliliśmy, że w piątek 06 listopada od 16:00 do 18:00 przed budynkiem szkoły (ul. Glinki w Koźminie Wielkopolskim) będziemy rozprowadzać słodkości upieczone przez Ciocie i Wujków małego Wojownika Marcela. Pokrojone ciasto prosimy dostarczyć w jednorazowych pojemnikach od 15.00 do 16.00 od strony parkingu i podawać przez okno, nie wchodząc na teren szkoły – mówi Anna Zawodna, inicjatorka akcji.

 

Ciasta będą sprzedawane przed budynkiem szkoły. Organizatorzy akcji apelują do wszystkich kupujących o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – zachowanie dystansu, noszenie maseczek i dezynfekowanie rąk.

 

Minimalna cena zakupu ciasta to 10 złotych. Można oczywiście dać więcej. Wszystkie pieniądze z akcji trafią na konto Marcela Samola z Krotoszyna.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE