Reklama

Koźmin Wlkp. Dobre starty lekkoatletycznego narybku

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Dobre starty lekkoatletycznego narybku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczennice koźmińskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca, zostawiły na bieżni nie tylko mnóstwo zdrowia, ale także wspaniałe wrażenie po swoich startach.

Paulinie Stempniak uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp., do miejsca na podium Mistrzostw Polski U18 w lekkoatletyce rozegranych w Radomiu, zabrakło naprawdę niewiele. Uczennica koźmińskiego "zamku" startowała w biegu na dystansie 800 metrów i ukończyła go na 5 miejscu. W biegu na 800 metrów w sumie konkurowało 200 zawodniczek z całej Polski. Polski Związek Lekkiej Atletyki zgłosił do Mistrzostw Polski U18, zawodów zaliczanych do rangi mistrzowskiej, tylko 24 zawodniczki. Były to biegaczki, które uzyskały najlepsze czasy podczas mityngów wpisanych w kalendarz PZLA w sezonie LATO 2020 w biegu na 800 m.

 

Z kolei dla Zosi Stempniak, także uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp., szczęśliwy okazał się XXV Memoriał im. prof. B.Kobielskiego – Mistrzostwa Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce w Żerkowie. Tam na miejscowym stadionie lekkoatletycznym Zosia zajęła pierwsze miejsce na dystansie 600 m, pozostawiając konkurentki daleko w tyle, jednocześnie odnotowując nowy rekord życiowy. Natomiast w Słupsku w Mistrzostwach Polski U16, w biegu na 1000 metrów Zosia Stempniak zajęła 17 miejsce w Polsce.

 

W XXV Memoriale im. prof. B.Kobielskiego w Żerkowie, świetnie zaprezentowali się także inni zawodnicy z Koźmina Wielkopolskiego. W sumie koźmińscy biegacze przywieźli z tych zawodów 5 medali.

 

Foto: UMiG Koźmin Wlkp.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE