Reklama

Koźmin Wlkp. Czy i kiedy ruszy budowa ścieżki do Staniewa?

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Czy i kiedy ruszy budowa ścieżki do Staniewa? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sumie wybudowanie duktu dla pieszych i rowerzystów z Koźmina Wlkp do Staniewa ma pochłonąć około 2 mln zł.

Samorząd powiatu krotoszyńskiego ma w planach rozpoczęcie budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Koźmina Wlkp do Staniewa. Stanie się tak dzięki temu, że z planu inwestycyjnego wypadnie remont ulicy Grębowskiej w Koźminie Wlkp. wraz z przebiegającym przez drogę mostem. Inwestycja miała być w 50% wsparta środkami zewnętrznymi.

Niestety nie dostaliśmy tego dofinansowania, więc remont Grębowskiej póki co, zostaje odsunięty w czasie. W takiej sytuacji chcielibyśmy się skupić na budowie ścieżki pieszo-rowerowej z Koźmina Wlkp. do Staniewa – zapowiada Paweł Radojewski, wicestarosta krotoszyński.

Zadanie w sumie ma pochłonąć około 2 mln zł. Będzie jednak realizowane etapami. Zaś kosztami jego realizacji ma się podzielić samorząd powiatu i Koźmina Wlkp.

Będziemy rozmawiać z władzami Koźmina Wlkp. na temat realizacji tej inwestycji. Mamy jednak obecnie dość ciężką sytuację finansową, więc najprawdopodobniej będziemy w stanie przeznaczyć na ten cel w tym roku maksymalnie około 80 tys. zł. Jest to niewiele, ale najważniejsze by ruszyć z tą inwestycją, bowiem od września ma się zmienić część przepisów i jeżeli tego nie uczynimy, to może tak się stać, że przepadnie nam dokumentacja – ostrzega Paweł Radojewski.

Koźmińscy samorządowcy nie mówią „nie”.

Chcieliśmy się dołożyć do ulicy Grębowskiej, więc pochylimy się również pod wnioskiem realizacji budowy ścieżki pieszo-rowerowej – zapewnia Jarosław Ratajczak, wiceburmistrz Koźmina Wlkp.

Skąd kasa na tzw. wkład własny pod inwestycję?

Były zarezerwowane pieniądze na remont Grębowskiej (200 tys. zł – przyp. red.), a skoro nie będzie on realizowany, to śmiało można te pieniądze w jakiś sposób zagospodarować np. przesuwając je na budowę ścieżki. Na pewno nie ma dzisiaj w naszym przypadku, możliwości szukania dodatkowych źródeł finansowania przedsięwzięć, bo nie ma co ukrywać, w związku z pandemią mówiąc kolokwialnie, samorząd też dostał w kość, bo nie ma takich wpływów do budżetu jakie zakładaliśmy – wyjaśnia wiceburmistrz Koźmina Wlkp.

Temat będzie również poddany pod dyskusję na forum rady miejskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE