Reklama

Koźmin Wlkp. Będą dentyści w szkołach?

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Będą dentyści w szkołach? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest źle. Aż 82 proc. sześciolatków ma próchnicę, a wśród dziesięciolatków jest to jeszcze większy odsetek sięgający 86 proc.

Zepsute zęby niszczą nasze serce, nerki. Więc nie ma przelewek. Może w walce o stan naszej jamy ustnej pomoże powrót gabinetów dentystycznych do szkół. Tak – zgodnie z nowymi przepisami o których już pisaliśmy – ma się właśnie stać. Bo w myśl obowiązujących rozporządzeń - każde dziecko musi mieć zapewnioną w szkole profilaktykę zdrowotną oraz opiekę stomatologiczną. Pierwszą opcją jest gabinet w szkole. Drugą stosowna umowa zawarta z jakimś podmiotem medycznym na obsługę stomatologiczną młodzieży. Trzecim rozwiązaniem są tzw. dentobusy - mobilne gabinety, które będą objeżdżać placówki oświatowe.

– Jak będzie u nas. Czy organ prowadzący jest w stanie zapewnić opiekę stomatologiczną dla naszych dzieci w szkołach podstawowych i przedszkolu? – pytał radny, Karol Jankowiak.

Okazuje się, że w szkołach gminy Koźmin gabinetów dentystycznych nie będzie, bo nie ma takich możliwości chociażby lokalowych. Opiekę stomatologiczną zapewnią uczniom placówki zewnętrzne, z którymi zostaną podpisane umowy poinformował włodarz, Maciej Bratborski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE