Reklama

Koźmin. Ile jeszcze trzeba dopłacić do śmieci?

Opublikowano:
Autor:

Koźmin. Ile jeszcze trzeba dopłacić do śmieci? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ilość śmieci odbieranych z naszych posesji systematycznie rośnie, choć wymogi dotyczące segregacji są coraz bardziej restrykcyjne.

Opłaty za odbiór odpadów z naszych posesji są coraz wyższe, a wymogi odnośnie segregacji coraz bardziej restrykcyjne. Aby choć trochę bronić się przed ciągłą koniecznością podnoszenia opłat i sięgania do kieszeni mieszkańców włodarze wymagą od nas, abyśmy oddzielali coraz więcej różnych rodzajów odpadów. Ostatnim takim zabiegiem w większości gmin było wydzielenie popiołu z odpadów niesegregowanych. 

Tak samo było w mijającym roku w Koźmnie Wlkp. Niestety pomimo tych zabiegów urząd będzie musiał dołożyć ponad 170 tys. zł firmie Eko - Kar, która odbiera odpady na terenie gminy. Jak się okazuje związane jest to z coraz większymi ilościami śmieci produkowanych przez coraz zamożniejszych mieszkańców. Dodatkowo okazuje się, że kwota ta może nie być wystarczająca, aby pokryć rachunek za cały rok 2019. Bowiem, rozliczenie za grudzień urząd otrzyma w styczniu, czyli już w nowym roku budżetowym.  

Jakie ilości poszczególnych odpadów obierane są z terenu gminy? Co myślą o tym radni? Przeczytasz już w jednym z najbliższych wydań Gazety Krotoszyńskiej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE