Reklama

Koronawirus. Wracają godziny dla seniorów

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Wracają godziny dla seniorów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus Ochrona seniorów to sprawa najważniejsza – zapewniał podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od czwartku 15 października, wracają godziny dla seniorów w sklepach i aptekach. Te obowiązywać będą od godz. 10.00 do 12.00.

 

Osoby po 60., a przede wszystkim po 70. roku życia są najbardziej narażone na utratę życia i zdrowia. Nowe reguł, które wytyczamy, muszą stać się codziennością, szczególnie dla seniorów, którzy powinni się do nich stosować. Apelujemy, by osoby starsze pozostały w domach - powiedział Mateusz Morawiecki, szef rządu.

 

Od dzisiaj natomiast wchodzą w życie obostrzenia związane z tym, iż cały kraj znajduje się w żółtej strefie.

 

Od 10 października wprowadzamy zasady obowiązujące w strefach żółtych na terytorium całego kraju. (…) Jedną z przyczyn takiej decyzji jest fakt, że już dziś w strefie żółtej mielibyśmy około 100 powiatu, to 1/3 kraju – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

 

Oznacza to m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w całej przestrzeni publicznej i zmniejszenie liczby gości na imprezach do 75 osób.

Powiat krotoszyński nadal znajduje się w czerwonej strefie. Oznacza to, że na terenie Ziemi Krotoszyńskiej obowiązują większe obostrzenia, niż w pozostałej części kraju. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE