Reklama

Koronawirus. Od 17 lipca więcej osób na plenerowych imprezach

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Od 17 lipca więcej osób na plenerowych imprezach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus Rządzący luzują kolejne obostrzenia związane z epidemią COVID-19.

Zmiany w obostrzeniach sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa a dotyczące imprez plenerowych to te regulacje, na które przede wszystkim czekali artyści oraz osoby z nimi współpracujące. Od piątku 17 lipca zaczyna się kolejny etap odmrażania imprez masowych.

 

Będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób, pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego – czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Te zaś brzmią:

- zapewnienie co najmniej 5 m² na osobę;

- obowiązek zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami;

- wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie dystansu;

- konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób;

- wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami);

 

W przypadku kin, teatrów, sal koncertowych, klubów muzycznych, hal widowiskowo-sportowych, amfiteatrów i muszli koncertowych zasady te polegają na udostępnieniu do 50 proc. liczby miejsc na sali oraz obowiązkowemu zakrywaniu nosa i ust przez uczestników wydarzenia.

 

Obowiązek zachowania dystansu nie dotyczy: osoby, która przyszła z dzieckiem poniżej 13. roku życia, osoby towarzyszącej osobie z niepełnosprawnością lub osobie, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE