Reklama

COVID-19 w powiecie. Duże ognisko zakażeń koronawirusem w Zdunach

Opublikowano:
Autor:

COVID-19 w powiecie. Duże ognisko zakażeń koronawirusem w Zdunach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Ponad 70 osób z miejscowego Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, ma pozytywny wynik na obecność w organizmie koronawirusa.

Dużym źródłem emisji koronawirusa na przestrzeni ostatnich kilku dni, na terenie powiatu krotoszyńskiego, okazał się Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Zdunach.

 

Pierwsze wyniki testów na koronawirusa inspekcja sanitarna otrzymała w sobotę. Okazało się, że testy dodatnie dotyczą personelu. W sumie 14 osób. Dodatnie wyniki na obecność koronawirusa w organizmie, wyszły także u 58, spośród 70 mieszkańców zdunowskiego domu pomocy społecznej – wyjaśnia Natalia Snadna z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie.

 

W związku z takim obrotem spraw inspektor sanitarny, 17 października br. wydał decyzję o zamknięciu Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Zdunach.

 

Placówka zamknięta będzie do 26 października. Natomiast część personelu z wynikami ujemnymi zdeklarowała się, że tę kwarantannę, będzie odbywać w domu pomocy społecznej. Tak samo jak część osób mająca dodatnie wyniki. Pozostałe osoby z personelu z wynikami dodatnimi, izolację odbędą w domu. Natomiast członkowie ich rodzin objęci zostali kwarantanną. Dodatkowo mieszkańcy DPS-u z wynikami dodatnimi i ujemnymi, zgodnie z procedurą, zostali rozdzieleni i umieszczeni w osobnych segmentach placówki – wskazuje Natalia Snadna.

 

Jednocześnie dodała, że nadzór lekarski, a więc ze strony lekarza rodzinnego, nad mieszkańcami zdunowskiego DPS-u, sprawuje przychodnia „Bonitas” ze Żmigrodu.

 

Foto: UMiG Zduny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE