Reklama

Reklama

Koronawirus w Krotoszynie? Najnowsze informacje!

Opublikowano: wt, 25 lut 2020 15:33
Autor:

Koronawirus w Krotoszynie? Najnowsze informacje! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy jest koronawirus w Krotoszynie? Czy w krotoszyńskim szpitalu jest podejrzenie zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów? Jest oficjalny komunikat krotoszyńskiego szpitala w tej sprawie.

Reklama

Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie trafiła pacjentka, u której podejrzewano zarażenie koronawirusem. Kobieta wróciła z Włoch i występowały u niej objawy, które mogły wskazywać na zarażenie koronawirusem - kaszel, podwyższona temperatura, duszność. 

Podejrzenie koronawirusa sprawiło, że krotoszyński szpital zastosował specjalne środki ostrożności. 

Koronawirus w Krotoszynie?

Szpital w Krotoszynie wydał również w tej sprawie specjalny komunikat. 

 

25 lutego na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie trafiła pacjentka, skierowana do szpitala przez swojego lekarza rodzinnego z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego. Pacjentka przyjęta została na SOR, z objawami grypopodobnymi (kaszel, podwyższona temperatura, duszność). W trakcie wywiadu przeprowadzonego przez personel okazało się, że osoba tam przebywała w ostatnim czasie we Włoszech - wskazuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy krotoszyńskiego szpitala.

Władze szpitala w Krotoszynie zastosowały się do zaleń Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących profilaktyki zakażenia koronawirusem. 

Podejrzenie koronawirusa w Krotoszynie

- Pacjentka została natychmiast izolowana, w oddziale wprowadzony został reżim sanitarny. Pacjentka podlega dalszej obserwacji oraz diagnostyce. Powiadomiony został Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krotoszynie. Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia, kierownik SOR-u kontaktował się z 3 szpitalami zakaźnymi, informując o stanie pacjentki. Szpitale zakaźne nie znalazły podstaw do przyjęcia pacjentki, zalecając dalszą obserwację w Krotoszynie - dodaje Sławomir Pałasz.

Pacjentka została przyjęta do krotoszyńskiego szpitala i przebywa na jednym z oddziałów. 

W chwili obecnej, ze względu na minimalne ryzyko wystąpienia zakażenia wirusem dalsza obserwacja, leczenie i diagnostyka pacjentki, odbywać będzie się na jednym z oddziałów naszego szpitala - mówi rzecznik prasowy szpitala w Krotoszynie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.