Reklama

Koronawirus w DPS Baszków. Najnowsze informacje – 144 osoby zakażone

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w DPS Baszków. Najnowsze informacje – 144 osoby zakażone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie nie jest dobra. Kolejne wymazy potwierdziły koronawirusa u 144 osób.

Pierwszy przypadek koronawirusa w DPS Baszków pojawił się pod koniec września. Dodatni wynik potwierdzono u jednej z mieszkanek Domu Pomocy Społecznej.

Pogotowie wzięło jedną z mieszkanek na wymaz i wynik okazał się pozytywny. Zakład ma kwarantannę – przyznawał wówczas Dionizy Waszczuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie.

 

KORONAWIRUS W DPS BASZKÓW

DPS w Baszkowie został zamknięty. Kwarantanną objęto niemal 250 osób. Od pracowników i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie pobrano wymazy pod kątem koronawirusa. I okazało się, że zakażonych jest 100 osób.

Zakażonych jest 48 osób z personelu oraz 52 mieszkańców. Dyrektor jest minusowy. Jeszcze nie spłynęły wyniki 4 osób. Jest kwarantanna. Wczoraj przyszły wyniki i została przeprowadzona segregacja, a więc w pokojach przebywają osoby zdrowe ze zdrowymi a chore z chorymi – mówił na łamach portalu krotoszynska.pl. Dionizy Waszczuk.

 

PRACOWNICY DPS BASZKÓW MAJĄ DOŚĆ

DPS w Baszkowie został odcięty od świata i funkcjonował w zamknięciu. Część pracowników po kilku dniach izolacji miała już dość i skarżyła się na złe traktowanie ze strony dyrekcji placówki.

Piszemy ponieważ chcemy przerwać milczenie i opisać co się dzieje w Baszkowie. W chwili obecnej przebywamy zamknięci od piątku i pracujemy dzień i noc. Dyrektor bez naszej zgody zamknął zakład grożąc policją, jeśli go opuścimy. Jesteśmy zdeterminowane, wykończone i zniesmaczone całą sytuacją. To my szara strefa robimy całą robotę narażając swoje zdrowie. Oczekujemy w zamian, aby ktoś nas szanował i liczył się z nami – wskazywały w liście pracownice DPS-u w Baszkowie.

 

Dionizy Waszczuk twierdził jednak, że zarzuty ze strony personelu są bezzasadne.

Pracownicy zostali na kwarantannie z urzędu a ja musiałem zastosować się do decyzji sanepidu – twierdził Dionizy Waszczuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie.

Zapowiadał także, że kwestie zmianowości personelu i dalszych kroków będzie mógł rozstrzygnąć dopiero po tym, jak będą znane wyniki drugich wymazów pobieranych od pracowników i personelu DPS w Baszkowie.

Musimy jakoś dotrwać do początku przyszłego tygodnia, bo w poniedziałek i we wtorek będą pobierane wymazy a w środę będą wyniki. Wtedy dopiero się okaże jaki mam stan, a więc czy personel jest dodatni czy ujemny i wtedy będziemy podejmowali jakieś decyzje – tłumaczył w ubiegłym tygodniu Dionizy Waszczuk.

 

KOLEJNE ZAKAŻENIA W DPS BASZKÓW

Dziś wyniki są już znane. I nie są one optymistyczne. Okazało się, że liczba zakażeń koronawirusem w DPS Baszków wzrosła. 

Było pobranych 307 wymazów. Dziś otrzymaliśmy wyniki wszystkich prób. Okazuje się, że niemal 47 % tych wyników jest dodatnich – wskazuje Natalia Snadna, kierownik sekcji nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie.

 

W sumie dodatni wynik potwierdzono u 144 osób .

Z administracji zostałem tylko ja, bo mam wynik ujemny. Wszyscy inni mają wynik dodatki i poszli do domu. Tak jak mówiłem wcześniej chciałbym dokonać wymiany personelu, ale nawet nie wiem ile osób będę miał do dyspozycji, bo sytuację będziemy konsultować z sanepidem – przyznaje Dionizy Waszczuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie.

 

O sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie będziemy informować na bieżąco.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE