Reklama

Koronawirus. Ponad 700 nowych zachorowań. Wprowadzono nowe obostrzenia.

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Ponad 700 nowych zachorowań. Wprowadzono nowe obostrzenia. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o kolejnych 726 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce.

To rekordowa liczba dziennych zachorowań. Do tej pory najwięcej nowych przypadków koronawirusa od początku epidemii – 680 – odnotowano 4 sierpnia. Teraz liczba ta przekroczyła 720 przypadków.

 

Nowe zachorowania na koronawirusa według województw:

śląskie (137),
małopolskie (118),
mazowieckie (107),
wielkopolskie (89),
dolnośląskie (39),
łódzkie (39),
podkarpackie (33),
świętokrzyskie (30),
pomorskie (29),
opolskie (25),
zachodniopomorskie (19),
podlaskie (17),
lubelskie (13),
warmińsko-mazurskie (12),
kujawsko-pomorskie (11),
lubuskie (8).

 

W Wielkopolsce stwierdzono 89 nowych zachorowań.

 

Najwięcej nowych zachorowań w Wielkopolsce stwierdzono w powiecie ostrzeszowskim. To właśnie ten powiat – tak jak osiem innych w całym kraju – został przez Ministerstwo Zdrowia zaklasyfikowany jako „powiat czerwony”.

 

Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń. W tzw. powiatach czerwonych (9 powiatów) będzie obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej. Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń – mówił podczas konferencji prasowej Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

 

W powiatach zakwalifikowanych jako czerwone (ostrzeszowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i pow. wodzisławskim) wprowadzono nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej (również na zewnątrz), ograniczono liczbę osób korzystających z transportu zbiorowego do 50 % miejsc siedzących oraz ograniczono do 50 liczbę osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych – jak wesela czy pogrzeby. Ograniczenia mają wejść w życie od soboty, 8 sierpnia. 

 

 

Ministerstwo Zdrowia w dzisiejszym raporcie poinformowało także o 18 osobach, które zmarły z powodu koronawirusa. Dwoje z nich to mieszkańcy Wielkopolski.

Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w szpitalu jednoimiennym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarł 43-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kępińskiego, a w  Wojewódzkim Szpital Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej Curie w Zgierzu z powodu Covid-19 zmarła 56-letnia kobieta, mieszkanka powiatu kaliskiego – informuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

 

 

W całym kraju do tej pory odnotowano 49.515 przypadków koronawirusa, z czego 1.774 osoby zmarły.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 4.230 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 202 osoby zmarły, a 2.802 wyzdrowiało.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE