Reklama

Koronawirus. Lockdown, zamknięcie galerii i zakaz wychodzenia z domu? Będą nowe obostrzenia

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Lockdown, zamknięcie galerii i zakaz wychodzenia z domu? Będą nowe obostrzenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (4 listopada 2020 r.) odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w sprawie kolejnych kroków w walce z koronawirusem.

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce cały czas rośnie. Dziś padł kolejny rekord - 24.692 nowe przypadki. Dziś o godzinie 14:00 ma odbyć się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której zostaną przedstawione nowe obostrzenia w walce z koronawirusem.

 

Szef KPRM w środowej audycji Rozgłośni Katolickich „Poranek Siódma 9" był pytany o termin ogłoszenia przez premiera kolejnych ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki będzie przedstawiał kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie, ograniczały też ilość kontaktów społecznych. Bo dopóki nie ma skutecznej szczepionki, to najlepszym lekiem na epidemię jest sposób znany od starożytności, czyli izolacja, ograniczenie kontaktów międzyludzkich – powiedział w porannej audycji Rozgłośni Katolickich „Poranek Siódma 9” Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

LOCKDOWN W POLSCE?

Od kilku dni mówi się o tym, że w Polsce może być wprowadzony całkowity lockdown. Michał Dworczyk dziś rano zapewniał jednak, że rząd robi wszystko, aby do tego nie doszło.

Rząd z jednej strony ma oczywiście podstawowy obowiązek, jakim jest zadbanie o zdrowie i życie Polaków, z drugiej strony musimy myśleć o konsekwencjach gospodarczych tak daleko idących decyzji. Natomiast sytuacja rzeczywiście jest poważna – wskazywał szef KPRM.

NOWE OBOSTRZENIA

W przestrzeni publicznej mówi się jednak o tym, że dziś premier może zapowiedzieć tzw. miękki lockdown – mowa o zamknięciu galerii handlowych czy wprowadzeniu ograniczeń w przemieszczaniu się.

I choć Michał Dworczak nie powiedział, jakie obostrzenia mają zostać dziś zapowiedziane – stwierdził, że tym razem będziemy mieli czas na przygotowanie się do nich.

Mamy nadzieję, że teraz przedstawiane propozycje spotkają się z jednej strony ze zrozumieniem, chociaż one są oczywiście uciążliwe dla nas wszystkich (...). Niemniej teraz będzie te kilka dni, kiedy będzie można przygotować się na wejście w życie przepisów – zapewnił Michał Dworczyk.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE