Reklama

Kobylin. Wyremontują salę wiejską w Rębiechowie

Opublikowano:
Autor:

Kobylin.  Wyremontują salę wiejską w Rębiechowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Modernizacja świetlicy wiejskiej w Rębiechowie pochłonie ponad 50 tys. zł. Część środków pochodzi z dofinansowania.

Remont sali wiejskiej w Rębiechowie ma potrwać do około połowy października br. Prace modernizacyjne wykona firma „Jan Bud” Janusza Piskorskiego z Zalesia Wielkiego. Kilka dni temu została parafowana stosowna umowa pomiędzy przedsiębiorcą a burmistrzem Kobylina.

 

Niewątpliwie świetlica w Rębiechowie wymaga remontu, dlatego cieszę się, że mamy pieniądze i możemy działać. Ucieszą się też dzieci, bowiem pojawi się nowy element placu zabaw - mówił podczas podpisywania umowy włodarz Kobylina, Tomasz Lesiński.

 

Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie krył także gospodarz miejscowości.

 

Czekamy za rozpoczęciem prac i chętnie włączymy się w działania. Jesteśmy zadowoleni, że udało się pozyskać dofinansowanie i jako wieś dołożymy od siebie „cegiełkę” – podkreślała Małgorzata Kucharczyk, sołtys Rębiechowa.

 

Wkładem własnym lokalnej społeczności będzie m. in. uporządkowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej.

Koszt zadania to 52 tys. zł, z czego 30 tys. zł udało się kobylińskim samorządowcom pozyskać w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, realizowanego przez urząd marszałkowski.

 

Wyremontowana zostanie elewacja świetlicy wiejskiej. Odnowieniu poddane zostaną także niektóre pomieszczenia wewnątrz obiektu, tak by zniwelować pojawiającą się na ścianach wilgoć. Dodatkowo na placu zabaw zostanie zamontowane jedno urządzenie zabawowe – wyjaśnia Anita Danielczyk, naczelnik wydziału inwestycji w kobylińskim magistracie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE