Reklama

Kobylin. Władze wprowadzają ograniczenie w korzystaniu z wody

Opublikowano: czw, 30 kwi 2020 11:57
Autor:

Kobylin. Władze wprowadzają ograniczenie w korzystaniu z wody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niski stan wód w studniach, brak opadów, wysokie temperatury i susza sprawiają, że Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich wprowadza ograniczenia w korzystaniu z wody z wodociągu gminnego.

Związek zakazuje mieszkańcom gminy Kobylin podlewania ogródków przydomowych i działkowych, tuneli foliowych, trawników, klombów, boisk sportowych, terenów zielonych oraz upraw rolnych. Mieszkańcy nie powinni także myć samochodów na własnej posesji czy napełniać przydomowe baseny i oczka wodne.

- Uprzejmie prosi się o korzystanie z wody wyłącznie do celów socjalno-bytowych oraz w celach hodowli zwierząt. Braki wody na poszczególnych Stacjach Uzdatniania Wody objawiają się obniżonym ciśnieniem wody w sieciach wodociągowych, co może doprowadzić do przerw w dostawie wody. Ponadto niskie ciśnienie wody w sieci niesie za sobą zagrożenie braku wody w hydrantach przeciwpożarowych – wskazują kobylińscy urzędnicy.

 

Ograniczenie obowiązuje aż do odwołania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.