Reklama

Kobylin. Sięgnęli ręką kosmosu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Kobylin. Sięgnęli ręką kosmosu [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W kosmiczną podróż najmłodszych mieszkańców Kobylina zabrało Stowarzyszenie Merkury.

Późnym wieczorem, kiedy niebo zasnuło się ciemnością, a zaczęły się na nim, niczym małe latarenki, pojawiać gwiazdy, rozpoczęły się organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kobylinie warsztaty „Kosmos bliżej nas”. Zajęcia prowadziły członkinie Stowarzyszenia Merkury - Marysia Konczewicz i Kasia Łabęda. Stowarzyszenie jest organizacją społeczną, która skupia swą działalność wokół i na propagowaniu nauki, techniki, zdrowia, integracji, przyrody oraz kultury.

 

Podczas zajęć każdy z uczestników otrzymał latarkę oraz kartkę z grafikami widocznych w sierpniu gwiazdozbiorów. Najmłodsi podczas kosmicznych warsztatów poznawali historię gwiazdozbiorów oraz genezę nazewnictwa poszczególnych konstelacji. Odkryły również najjaśniejszy punk na niebie, którym okazał się Jowisz. Nie lada atrakcją była możliwość obserwowania nieba przez teleskop.

 

Zaś dopełnieniem tego niesamowitego wieczoru było obserwowanie spadających perseid. Zjawisko zrobiło ogromne wrażenie na najmłodszych uczestnikach zajęć. Była to także dla nich świetna okazja do wypowiedzenia życzenia, które być może się spełni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE