Reklama

Kobylin. Powstanie skwer upamiętniający tradycje gminy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kobylinie przy Alejach Powstańców Wielkopolskich ma powstać skwer, na którym znajdzie się pomnik upamiętniający tradycje gminy, związki z firmą Bolsius oraz Powstańców Wielkopolskich.

Okrągły placyk przy Alejach Powstańców Wielkopolskich w Kobylinie, na którym znajdzie się pomnik przedstawiający kobietę zapalającą znicz, misa z brązu i płyta poświęcona miastu. Wszystko to, by upamiętnić tradycje miasta. 

W ramach zagospodarowania Alei Powstańców Wielkopolskich w Kobylinie, został sporządzony projekt architektoniczny, który zakłada budowę skweru upamiętniającego tradycje gminy Kobylin. Ten skwer znajduje się w centralnej części Alei, składa się z ciągu pieszego biegnącego wzdłuż osi północ-południe, centralnie umiejscowionego okrągłego placyku oraz ścieżki odchodzącej w kierunku wschodnim. Pozostałe pola zagospodarowane są przez zieleń niską, ozdobną i izolacyjną - informuje Mirosław Sikora, sekretarz gminy Kobylin. 

Kobylin - upamiętnią tradycje gminy, firmę Bolsius i Powstańców Wielkopolskich

Pomnik składać będzie się z trzech elementów - tablicy, postaci kobiety i misy na otwarty znicz. 

W ramach przedsięwzcięcia, zakłada się budowę pomnika składającego się z trzech elementów. Pierwszy poświęcony jest miastu Kobylin - to odlew z brązu w postaci płyty z ryciną przedstawiającą herb miasta. Płyta osadzona została na cokole o wymiarach 90x90x70, oblicowanym płytami granitowymi. Na cokole przewidziano miejsce na tablicę informacyjną wykonaną ze szkła, z informacjami naniesionymi na tablicę za pomocą graweru laserowego - wskazuje Mirosław Sikora. 

Drugi element, pomnik kobiety zapalającej znicz ma nawiązywać do związku miasta z firmą Bolsius z Zalesia Małego, która zajmuje się m.in. produkcją zniczy. Ma być także hołdem dla Powstańców Wielkopolskich. 

Nawiązuje to do związku miasta i gminy Kobylin z firmą Bolsius, stanowiąc jednocześnie hołd oraz upamiętnienie Powstańców Wielkopolskich przez symboliczny gest zapalania znicza. Posąg jest również osadzony na cokole o wymiarach 90x90x70 oblicowanym płytami granitowymi - podkreśla sekretarz gminy. 

Trzecim elementem - umieszczonym w centralnym miejscu pomiędzy posągiem a płytą herbową - będzie misa z brązu, w której będzie można umieścić znicz. 

Dodatkowo na skwerku mają znalećć się także ławki, kosze na śmieci i oświetlenie oraz niskie rośliny. 

Projekt został zatwierdzony przez wielkopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, zgodę na jego realizację wydała także Rada Miejska w Kobylinie. W budżecie miasta na budowę zabezpieczono 72 tys. zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy