Reklama

Kobylin. Pierwszy etap przebudowy ul. Mickiewicza gotowy

Opublikowano:
Autor:

Kobylin. Pierwszy etap przebudowy ul. Mickiewicza gotowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kobylin. Remont ulicy Mickiewicza. Utrudnienia w ruchu.


Zakończył się pierwszy etap przebudowy Mickiewicza w Kobylinie. Rozebrano istniejącą nawierzchnię i wymieniono elementy kanalizacji deszczowej oraz położono podbudowę jezdni z tłucznia kamiennego. Wykonawcą robót jest przedsiębiorstwo z Krobi, które skasuje za usługę blisko 320 tys. zł. Kolejny etap - położenie nowej nawierzchni asfaltowej - zostanie zrealizowany do 25 czerwca.
 

Po zakończeniu przebudowy ma zniknąć koszmar mieszkańców posesji przy ul. Mickiewicza, czyli pozalewane piwnice. Ta sytuacja powtarzała się latami po nieco obfitszych opadach.

 

W ramach inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej granitowej na długości 165 m ze ściekiem zlokalizowanym w odległości 0,2 m od osi jezdni – informują pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Kobylinie. Na połączeniu z ul. Krobską zaprojektowano wymianę krawężników betonowych oraz wymianę nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej. No i już więcej nie powinno zalewać okolicznych piwnic. - W zakresie odwodnienia drogi zaprojektowano nowe wpusty uliczne, włączone do istniejącej kanalizacji deszczowej – obrazuje urzędnik. 

 

Póki co ulica Mickiewicza w Kobylinie jest wyłaczona z ruchu na odcinku od Rynku do ul. Wolności.

Zakończył się pierwszy etap przebudowy Mickiewicza w Kobylinie. Rozebrano istniejącą nawierzchnię i wymieniono elementy kanalizacji deszczowej oraz podbudowę jezdni z tłucznia kamiennego. Wykonawcą robót jest przedsiębiorstwo z Krobi, które skazuje za usługę 320 tys. zł. Kolejny etap - położenie nowej nawierzchni asfaltowej - zostanie zrealizowany do 25 czerwca.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE