Reklama

Klub Seniora w Koźminie Wielkopolskim obchodził 30-lecie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Klub Seniora przy MGOPS w Koźminie Wlkp. obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Świętowanie perłowego jubileuszu zgromadziło wielu gości, a uroczystość uświetnił m.in. występ orkiestry dętej.

Koźmiński Klub Seniora działa od 3 października 1992 r., z inicjatywy ówczesnego burmistrza - Bolesława Kaprzaka. To on - jak przekazuje Agnieszka Flejsierowicz z koźmińskiego urzędu miasta - w porozumieniu z proboszczem parafii św. Wawrzyńca ks. Zygmuntem Lewandowskim oraz kierownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gabrielą Kasprzak wprowadzili pomysł w życie.

Klub Seniora w Koźminie Wlkp. tętni życiem 

Początkowo klub, który miał swoją siedzibę w budynku parafialnym przy Placu Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny, czynny był dwa razy w tygodniu. Jednak seniorzy chcieli spotykać się częściej i rozwijać swoje pasje. 

W 2013 roku koźmiński klub zyskał nową siedzibę - przy ul. Stęszewskiego 2

Tutaj rozwinęły swoją artystyczną działalność: zespół wokalny „Przyjaciele” i Teatr „Radość” - ambasadorzy Koźmina Wielkopolskiego, odnoszący sukcesy artystyczne w Wielkopolsce i całym kraju. Tutaj odbywają się liczne spotkania i imprezy, są realizowane projekty unijne, działają sekcje zainteresowań. Seniorzy przygotowują się do udziału w przeglądach artystycznych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym - czytamy na stronie internetowej gminy Koźmin Wlkp. 

30-lecie Klubu Seniora z Koźmina Wlkp. Były życzenia i podziękowania 

Uroczystość jubileuszowa zgromadziła wielu gości. Zaproszenie przyjęli m.in. samorządowcy, szefowie organizacji pozarządowych oraz członkowie zaprzyjaźnionych zespołów.

Świętowanie 30-lecia było okazją, by podziękować osobom, dzięki którym klub mógł się zawiązać i po dzień dzisiejszy funkcjonować. Bolesław Kasprzak, ks. Zygmunt Lewandowski, Gabriela Kasprzak, starosta Stanisław Szczotka, burmistrz Maciej Bratborski oraz kierownik MGOPS - Weronika Kazubek otrzymali okolicznościowe statuetki. 

Minutą ciszy uczczono pamięć wieloletniej nauczycielki j.angielskiego w koźmińskim liceum i osoby zaangażowanej w działalność klubu - Kazimiery Michalskiej, która zmarła kilka tygodni temu.

Podczas uroczystości Bolesław Kasprzak podkreślił, że organizacja nie funkcjonowałaby tak prężnie, gdyby nie Renata Łąkowska, która Klubowi Seniora w Koźminie szefuje od 30 lat. Z kolei, obecny włodarz gminy - Maciej Bratborski, dziękował seniorom za ich ogromny wkład w rozwój społeczno-kulturalny miasta i gminy. 

Jubileusz uświetniły występy: Orkiestry Dętej z Żerkowa, artystów z Klubu Klubu Seniora, a także zespołów - POGODNI z Krotoszyna, Młodzi Duchem z Kobylina, AKTYWNI z Rozdrażewa i ZAWSZE MŁODZI z Jarocina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy