Reklama

Kierowco – od jutra wchodzą w życie nowe przepisy. Sprawdź, co się zmieni!

Opublikowano:
Autor:

Kierowco – od jutra wchodzą w życie nowe przepisy. Sprawdź, co się zmieni! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do tej pory każda osoba kierująca pojazdem musiała mieć przy sobie dokument prawa jazdy. Za jego brak policjanci karali mandatem w wysokości 50 złotych.

Od jutra to się jednak zmieni. Od 5 grudnia kierowcy poruszający się pojazdami po drogach nie będą musieli mieć przy sobie dokumentu prawa jazdy. Nie oznacza to oczywiście, że dopuszczalne będzie kierowanie pojazdami bez uprawnień. Chodzi jedynie o to, że fizycznie nie będziemy musieli mieć przy sobie dokumentu prawa jazdy. Pod warunkiem, że został on wydany w Polsce.

Od 5 grudnia wchodzą w życie nowe przepisy ruchu drogowego, które mówią o tym, że kierowca nie będzie musiał posiadać przy sobie prawa jazdy, które zostało wydane w Polsce. Osoby, które uprawnienia do kierowania pojazdami nabyli poza granicami Polski – nadal będą mieli obowiązek posiadania przy sobie dokumentu – mówi mł.asp. Bartosz Karwik, zastępca oficera prasowego krotoszyńskiej policji.

Podczas kontroli policjanci w systemie internetowym sprawdzą, czy posiadamy prawo jazdy.

Policjant uprawnienia będzie weryfikował w Centralnej Ewidencji Kierowców – wskazuje Bartosz Karwik.

Gdy złamiemy przepisy ruchu drogowego i policjanci będą zmuszeni zatrzymać nasze prawo jazdy – zrobią to w systemie internetowym.

Przy każdej kontroli kierowca będzie sprawdzany w Centralnej Ewidencji Kierowców. Bez względu na to, czy fizycznie będzie posiadał przy sobie dokument prawa jazdy, czy też nie. Jeżeli kierowca straci uprawnienia do kierowania pojazdami, to będzie ta informacja w systemie – tłumaczy zastępca rzecznika prasowego policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE