Reklama

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Premier odpowiada

Opublikowano:
Autor:

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Premier odpowiada - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nauczanie zdalne w powiecie krotoszyńskim trwa już od kilku tygodni. Z każdym mijającym dniem zarówno dzieci, jak i rodzice zastanawiają się, kiedy nauka wróci do szkół.

Najpierw – 19 października – na nauczanie zdalne przeszli uczniowie szkół ponadpodstawowych.

2.800 uczniów z 5 szkół ponadpodstawowych z powiatu krotoszyńskiego – I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp. rozpoczęło naukę w domu. Szkoły zostały zamknięte.

 

POWIAT KROTOSZYŃSKI. NAUKA ZDALNA DLA STARSZYCH UCZNIÓW

Tydzień później – 26 października – do starszych kolegów dołączyli uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych. Oni także przeszli na nauczanie zdalne. W placówkach oświatowych pozostali jedynie uczniowie najmłodszych klas podstawówek oraz przedszkolaki.

 

NAUKA ZDALNA DLA WSZYSTKICH

9 listopada natomiast na nauczanie zdalnie przeszli także uczniowie klas I – III szkół podstawowych. Tym samym w praktyce budynki szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostały zamknięte i wszyscy uczniowie – zarówno podstawówek jak i szkół ponadpodstawowych – uczą się w domu.

 

W trybie stacjonarnym funkcjonują jedynie żłobki i przedszkola.KIEDY DZIECI WRÓCĄ DO SZKÓŁ?Według zapowiedzi szefa rządu – Mateusza Morawieckiego - uczniowie mają powrócić do stacjonarnej formy nauczania po 18 stycznia - a więc po zakończeniu ogólnopolskich ferii. Jak powiedział szef rządu - termin ten nie jest jeszcze przesądzony.

 

Bardzo chciałbym, żeby to było jak najszybciej, ale niestety, być może trzeba będzie z tym poczekać do ostatniej dekady stycznia, a może nawet później. Dziś nie podejmuję się podjąć takiej decyzji – odpowiedział podczas sesji Q&A Mateusz Morawiecki.

 

 

Zdaniem premiera - jest za wcześnie na jednoznaczną deklarację odnośnie terminu.  Wpływ na to - jak podkreślił - ma wiele czynników. Zależy to od dynamiki nowych zakażeń, dystrybucji szczepionki oraz od tego jak zdyscyplinowani okażą się Polacy. 

 

Wytrzymajmy kilka miesięcy, mam nadzieję, że w lutym, dzięki szczepionkom sytuacja może się poprawić, a dla medyków może nawet wcześniej– powiedział premierDo terminu 18 stycznia nie przywiązuje się też minister zdrowia - Adam Niedzielski. Pytany o tą kwestię podczas środowej (2.12.2020) audycji w radiu Tok FM, stwierdził że termin powrotu uczniów do szkół nadal nie jest pewny - chociaż jak mówi Niedzielski - jest pełen optymizmu. 

 

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio plan powrotu uczniów do szkół. Jako pierwsi do ławek powrócić mają najmłodsi, czyli dzieci z klas 1-3. Jednymi z pierwszych mają być też ósmoklasiści i maturzyćsi oraz uczniowie ostatnich klas szkoły zawodowej. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE