Reklama

KGW mogą jeszcze aplikować o kasę z ARiMR

Opublikowano:
Autor:

KGW mogą jeszcze aplikować o kasę z ARiMR - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na pomoc finansową dla KGW w 2020r. zarezerwowała 40 mln zł. W puli pozostało blisko 10 mln zł, po które jeszcze mogą sięgnąć koła.

Nabór wniosków, na pomoc finansową dla kół gospodyń wiejskich, ze strony ARiMR na 2020r., trwał do 30 września br. bądź do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację programu. W budżecie państwa na ten cel zabezpieczono 40 mln zł. Do tej pory o dofinansowanie wystąpiło  8860 kół, wnioskując o łączną kwotę blisko 31 mln zł. Oznacza to, że nadal są dostępne środki, o które mogą aplikować KGW.

 

Za datę złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku o przyznanie pomocy finansowej uważa się datę wpływu tego wniosku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski można przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową. Dokumenty można także dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji lub złożyć osobiście, o ile w danej jednostce istnieje taka możliwość – czytamy w komunikacie ARiMR.

 

Przy składaniu wniosku o przyznanie pomocy dla koła gospodyń wiejskich za pośrednictwem platformy ePUAP należy postępować analogicznie jak w przypadku składania wniosku o wpis do KRKGW. Proces ten opisany jest w z „Instrukcji opisującej składanie wniosków do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich z wykorzystaniem portalu gov.pl oraz ePUAP”, która została udostępniona na stronie internetowej Agencji: www.arimr.gov.pl, w zakładce Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich, w części Dokumenty niezbędne do wpisu do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich (https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/KGW/2020/instrukcja_skladania_wnioskow_KGW_przez_ePUAP.PDF) .

 

W przypadku skorzystania z wrzutni do wniosku należy dołączyć dane kontaktowe (adres e- mail, bądź nr. telefonu komórkowego) ze wskazaniem, że za pośrednictwem tego adresu e-mail lub numeru telefonu, Agencja ma poinformować o przyjęciu wniosku poprzez wrzutnie. Wniosek o przyznanie pomocy może być złożony przez koło gospodyń wiejskich, które zostało wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. 

 

Wysokość pomocy jest uzależniona od liczby członków ustalonej na dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy według danych wynikających z Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich  i wynosi:

- 3000 zł, jeżeli koło gospodyń wiejskich liczy nie więcej niż 30 członków,

- 4000 zł, jeżeli koło gospodyń wiejskich liczy od 31 do 75 członków,

- 5000 zł, jeżeli koło gospodyń wiejskich liczy ponad 75 członków.

 

Pomoc jest przyznawana jeżeli koło gospodyń wiejskich zobowiąże się do:

- wykorzystania przyznanej pomocy na realizację zadań, w całości do dnia 31 grudnia 2020 r.

- rozliczenia przyznanej pomocy poprzez przedłożenie sprawozdania o wydatkowaniu pomocy w terminie do dnia 31 stycznia 2021 roku,

- zwrotu pomocy w przypadku jej niewykorzystania, wykorzystania niezgodnie z przeznaczeniem lub pobrania w nadmiernej wysokości,

- przechowywania, a w przypadkach wymagających wyjaśnienia - udostępniania na żądanie dokumentów księgowych i innych dokumentów potwierdzających prawidłowe wydatkowanie pomocy w terminie do końca roku kalendarzowego następującego po roku, w którym koło gospodyń wiejskich rozliczyło pomoc za dany rok.

 

Cele, na jakie koła gospodyń wiejskich mogą przeznaczyć przyznaną pomoc finansową to:

- działalnością społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w środowiskach wiejskich;

- działalnością na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich;

- rozwojem przedsiębiorczości kobiet;

- inicjowaniem działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi;

- upowszechnianiem i rozwijaniem form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych;

- reprezentacją interesów środowiska kobiet wiejskich wobec organów administracji publicznej;

- rozwojem kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE