Reklama

Karta Praw Rodziny gwarancją bezpieczeństwa życia społecznego?

Opublikowano:
Autor:

Karta Praw Rodziny gwarancją bezpieczeństwa życia społecznego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zasiadający w radzie powiatu krotoszyńskiego członkowie Prawa i Sprawiedliwości mają w planach lansowanie tzw. Karty Praw Rodziny.

Zasiadający w radzie powiatu krotoszyńskiego członkowie Prawa i Sprawiedliwości mają w planach lansowanie tzw. Karty Praw Rodziny. Dokumentu, który swego czasu powstał na zlecenie papieża Jana Pawła II. - Jako dokument uniwersalny, pokazujący zestaw wartości, który legł u podstaw stworzenia karty, gdzie rodzina jest w centrum – przekonuje poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jan Mosiński. Pomysłodawcą promocji karty wśród mieszkańców a także samorządowców powiatu krotoszyńskiego, jest radny Grzegorz Król.

W jego mniemaniu zapisy karty, która już w 5 tys. egzemplarzy trafiła do rodzin z terenu gminy Koźmin Wlkp. i Rozdrażew, mają być m.in. swoistym wentylem bezpieczeństwa, toczącego się w szkolnych murach życia. - Jako radni chcemy pokazać, że rodziny, które powierzają swoje dzieci szkołom, zarówno one, jak i dzieci, mają czuć się tam bezpiecznie, a my jako radni powinniśmy im to zapewnić - wskazuje Grzegorz Król. 

Przedstawiciele PiS będą także dążyć do tego, ażeby kartę usankcjonować w postaci uchwały rady miejskiej. Pierwsi „na strzał” pójdą radni powiatowi, którzy z wytycznymi KPR mają zaznajomić się jeszcze w sierpniu. Później przekonywani mają być samorządowcy, z pozostałych 6 gmin. Ponadto w opinii radnych PiS, karta ma być także polem do dyskusji. Ta ma mieć miejsce 6 września (piątek), o godz. 17.00 w auli krotoszyńskiego "Kołłątaja". Pojawić ma się na niej m.in. Rzecznik Praw dziecka. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE