Reklama

Jutro początek roku szkolnego. Krotoszyńscy policjanci apelują o ostrożność

Opublikowano:
Autor:

Jutro początek roku szkolnego. Krotoszyńscy policjanci apelują o ostrożność - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 września przedszkolaki i uczniowie rozpoczynają rok szkolny.

Z tej okazji krotoszyńscy policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w czasie powrotu z zajęć.

 

Dziecko idąc do szkoły, wracając do domu, bawiąc się na podwórku, przebywając samo w domu może stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. Zagrożenia ze strony kierujących pojazdami, kontakt z osobą obcą, dealerem narkotyków, rozboje, pobicia, wymuszenia pieniędzy (zastraszanie, grożenie pobiciem), to kilka z wielu niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci, pozostające bez opieki rodziców – mówi Bartosz Karwik, zastępca rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji.

 

Policjant podkreśla również, że wielokrotnie brawura dzieci, lekkomyślność, brak doświadczenia, a także nieświadomość istniejących niebezpieczeństw - skutkuje niejednokrotnie tragicznymi wydarzeniami.

 

Dlatego tak ważne jest, by rodzice młodszych dzieci przypomnieli im zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przestrzegli przed wsiadaniem do samochodów nieznajomych i rozmów z obcymi oraz zadbali o bezpieczeństwo maluchów.

 

Krotoszyńscy policjanci przekazali do szkół podstawowych także odblaski dla pierwszoklasistów ufundowane przez starostwo powiatowe w Krotoszynie, które sprawią, że dzieci będą bardziej widoczne na drogach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE