Reklama

Reklama

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Wielkopolsce?

Opublikowano: pt, 6 mar 2020 11:50
Autor:

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Wielkopolsce? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk przewodniczył dziś posiedzeniu wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego, które dotyczyło sytuacji epidemiologicznej w Wielkopolsce w kontekście koronawirusa.

Reklama

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Wielkopolsce?

Z danych przedstawionych przez Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną wynika, że sytuacja jest cały czas monitorowana przez wojewódzką oraz powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce na dzień 4 marca.

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Wielkopolsce?

Cały czas podwyższona jest gotowość 9 szpitali w województwie, które posiadają oddziały zakaźne lub oddziały intensywnej opieki medycznej. Podwyższona gotowość gwarantuje możliwość zabezpieczenia większej ilości łóżek dla pacjentów.

Aktualnie dostępne są 72 stanowiska na oddziałach zakaźnych i 20 łóżek na oddziałach pediatrycznych. Cały czas służby wojewody we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym prowadzą monitoring imprez masowych pod kątem aspektów epidemiologicznych. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk skierował zalecenia do prezydenta Poznania, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu. Jacek Jaśkowiak podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia. Powodem jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2.

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Wielkopolsce?

W autobusie z zakażonym SARS-CoV-2 pacjentem podróżowało ponad 40 osób. Do wszystkich dotarli przedstawiciele powiatowych sanepidów. Działania podejmowała także PSSE w Poznaniu. Wszyscy podróżni zostali poddani kwarantannie.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Wielkopolsce na dzień 5 marca:

1. Objętych nadzorem epidemiologicznym - 305 osób

2. Hospitalizowanych - 0 osób

3. Poddanych kwarantannie - 0

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.