Reklama

Jadą przez Polskę i zbierają kasę na operację dla 13-letniej Kingi [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Jadą przez Polskę i zbierają kasę na operację dla 13-letniej Kingi [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tomek i Piotrek podjęli się wyzwania przejechania Polski „w poprzek” , w 48 godzin. Wszystko po to, by nagłośnić zbiórkę pieniędzy na operację ich sąsiadki, 13-letniej Kingi.

Kinga ma 13 lat i choruje na ARTROGRYPOZĘ bardzo ciężką, rzadką chorobę, zwaną wrodzoną sztywnością stawów. Choroba odbiera jej możliwość poruszania się, powoduje przykurcze, deformację sylwetki i co najgorsze, ogromny ból. Jest nadzieja na operację. Potrzebne są tylko środki pieniężne, by Kinga mogła stanąć na nogi i poczuć jakie to piękne uczucie móc chodzić. Koszt operacji to około 300 tys. zł.

 

Dlatego Tomek i Piotrek podjęli się wyzwania pokonania na rowerach trasy, od granicy niemieckiej do białoruskiej w 48 godzin, by nagłośnić zbiórkę pieniędzy dla trzynastolatki.

 

Przejeżdżamy w poprzek Polskę w ciągu 48 godzin, od granicy niemieckiej do białoruskiej. Wszystko dla naszej 13-letniej sąsiadki Kingi, dla której zbieramy środki na operację nóg – przyznają chłopaki.

 

Początek trasy miał miejsce w sobotę na granicy z Niemcami (Tuplice). Metę wyznaczono w Sławatyczach, na granicy z Białorusią, gdzie Tomek i Piotrek mają dotrzeć w niedzielę, 23 sierpnia o godz. 23.59. To oznacza, że chłopaki mają w sumie do przejechania około 720 km.

 

Jednym z przystanków na trasie był Krotoszyn. Tu cykliści zatrzymali się w centrum miasta, gdzie dotarli w asyście strażaków. Później kilka chwil wspólnych zdjęć, posiłek i krążenie po centrum miasta z puszkami, do których wrzucano pieniądze dla Kingi. Około godz. 13.20, Tomek i Piotrek ruszyli dalej w trasę.

 

Pełen przebieg trasy TUTAJ !

Wpłat na operację Kingi można dokonywać w tej oto skarbonce.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE