Reklama

IMGW ostrzega: na drogach powiatu krotoszyńskiego będzie ślisko i niebezpiecznie

Opublikowano:
Autor:

IMGW ostrzega: na drogach powiatu krotoszyńskiego będzie ślisko i niebezpiecznie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu zamarzającym śniegu i śniegu z deszczem na terenie powiatu krotoszyńskiego.

Na terenie powiatu krotoszyńskiego przewiduje się, że dziś (13 stycznia 2021 r.) od godziny 22:00 do jutra (14 stycznia 2021 r.) wystąpi zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu z deszczem lub śniegu. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. 

 

Zjawisko: Oblodzenie

Stopień zagrożenia(w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 22:00 dnia 13.01.2021 r. do godz. 08:00 dnia 14.01.2021 r.

Obszar: województwo wielkopolskie - powiat krotoszyński

Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu z deszczem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, temperatura przy gruncie -5°C do -2°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska90%

 

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców z prośbą o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - podkreśla Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krotoszynie tel. 62/725-30-61 lub 62/722-74-86.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE