Reklama

Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza SiR zbiera na defibrylator AED. Każdy może pomóc!

Opublikowano:
Autor:

Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza SiR zbiera na defibrylator AED. Każdy może pomóc! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza „Szukamy i Ratujemy” działa na terenie Wielkopolski. W jej szeregach jest już 60 członków, w tym kilka osób z powiatu krotoszyńskiego.

[AKTUALIZACJA]

Zbiórka została zakończona, gdyż znalazł się sponsor. 

 

Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza SiR – w ramach wolontariatu – zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych. Wolontariusze zrzeszeni w „Szukamy i Ratujemy” kilkukrotnie działali także na terenie powiatu krotoszyńskiego, gdzie – na prośbę policji – prowadzili poszukiwania m.in. w Kobylinie, Baszkowie, Zdunach czy Koźminie Wielkopolskim.

 

Współpracujemy ze służbami, a wszystkie nasze działania są dokładnie przemyślane i rozplanowane. Nasza grupa składa się z sympatyków ratownictwa i niesienia pomocy innym ludziom. Wśród nas jest wielu profesjonalistów, jak strażacy i ratownicy. Tutaj każdy pomaga z własnych chęci, działamy na własną rękę i pomagamy bezinteresownie – podkreślają ratownicy SiR.

 

Członkowie Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczniej „Szukamy i Ratujemy” działają na zasadach wolontariatu – za swoją pracę nie biorą żadnych pieniędzy, a na poszukiwania poświęcają wolny czas i wielokrotnie własne pieniądze.

 

Szkolimy się i nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje. Chcemy działać w pełni profesjonalnie i skutecznie. Nasze działania można śledzić na bieżąco poprzez media społecznościowe oraz naszą stronę internetową – wskazują.

 

Choć grupa cały czas się rozwija i w miarę możliwości doposaża w sprzęt potrzebny do ratowania ludzkiego życia i zdrowia – wolontariusze nie są w stanie z własnych środków kupić wszystkich potrzebnych rzeczy. Dlatego też często startują w projektach i szukają sponsorów, dzięki którym mogą jeszcze skuteczniej prowadzić poszukiwania.

 

Czasem to jednak nie wystarcza. Dlatego też Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza „Szukamy i Ratujemy” zorganizowała publiczną zbiórkę na zakup defibrylatora AED.

 

 Minione wydarzenia i sytuacje pokazują jednak to, że pomimo przeciwności losu, potrafimy jednoczyć się i pomagać sobie wzajemnie. I o taką pomoc dzisiaj prosimy. Przypadek z jakim spotkaliśmy się na jednej z ostatnich akcji poszukiwawczo-ratowniczych uświadomił nam, że to najwyższy czas na kolejny krok, aby doposażyć się w defibrylator AED. Zespół ratownictwa medycznego nie zawsze jest w stanie dotrzeć na miejsce tak szybko, jak tego oczekujemy. Jako ochotnicy, wyjeżdżając na akcję zawsze chcemy jak najlepiej wykorzystać siły które mamy, jednak brakuje nam sprzętu do bezpośredniego ratowania ludzkiego życia. W naszych szeregach są ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej – podkreślają ratownicy SiR.

 

SiR ZBIERA NA DEFIBRYLATOR ZOLL AED 3 BLS (AED, bateria, elektrody 5-letnie UNI CPR-D).

 

KOSZTY ZAKUPU DEFIBRYLATORA WRAZ Z WYPOSAŻENIEM:

Cena defibrylatora ZOLL AED 3 BLS: ok. 8410 zł

Walizka wodoodporna - kwota około: 670 zł

Dodatkowa Elektroda CPR Uni-padz - kwota 760 zł

Łącznie: 9840 zł

 

Przy szacowaniu kosztów uwzględnione zostały średnie ceny produktów na dzień 23.12.2020r.

 

Dokonując wyboru modelu, posiłkowaliśmy się opiniami doświadczonych ratowników medycznych, którzy na co dzień działają na podobnym sprzęcie. Przygotowując kosztorys, skupiliśmy się na oszacowaniu kosztów eksploatacji, biorąc pod uwagę np. żywotność baterii i koszty wymiany jednorazowych elektrod. Równie ważną kwestią są funkcje które posiada sprzęt tej klasy, a konkretnie funkcja Real CPR Help – wskazują.

 

Każda złotówka ma znaczenie!

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE