Reklama

Grębów. Obrywa się przepust. Potrzebny też tłuczeń.

Opublikowano:
Autor:

Grębów. Obrywa się przepust. Potrzebny też tłuczeń. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Grębowa alarmują, że remontu wymaga jeden z drogowych mostków oraz nawierzchnia drogi powiatowej w kierunku Cegielni.

W Grębowie obrywa się mostek przebiegający pod drogą powiatową, o czym jej zarządcę poinformował rozdrażewski radny powiatowy.

 

Odprowadza on wodę z jednej strony drogi na drugą. Proszę o dostarczenie bloczków betonowych celem obmurowania wlotu i wylotu wspomnianego urządzenia wodnego. Prace murarskie mieszkańcy Grębowa wykonają we własnym zakresie – zapewniał Henryk Jankowski.

 

W imieniu mieszkańców wsi poprosił także o dostarczenie większej ilości tłucznia w celu poprawy nawierzchni drogi biegnącej z Gębowa do Cegielni.

 

Corocznie przekazywany są pewne ilości kruszywa na remont wspomnianego ciągu drogowego, który wbudowywany jest przez firmę zewnętrzną dostarczająca grys. Jednak efektu tego działania za bardzo nie widać – ubolewał radny powiatowy i dodał, że mieszkańcy woleliby, aby tłuczeń został im dostarczony, zaś oni we własnym zakresie go zagospodarują.

 

Zarządca drogi powiatowej zapewnił zaś, że w sprawie przepustu skontaktuje się z sołtysem Gębowa, aby dogadać szczegóły prac remontowych. Natomiast w kwestii tłucznia miał już mniej optymistyczne informacje.

 

Na obecną chwilę nie mogę zadeklarować zabezpieczenia tego tłucznia dlatego, że z rozpisanego zamówienia publicznego, cały materiał, który mamy do dyspozycji, zostanie wykorzystany na zadania, które zostały na ten rok zgłoszone. W tym celu mam do dyspozycji 140 ton tłucznia – wyjaśnił Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie.

 

Zaznaczył jednocześnie, że nawet jeżeli na zakup tłucznia, zostałyby zabezpieczone dodatkowe środki, to na jego zakup trzeba rozpisać nowy przetarg, a to wymaga czasu. Szef PZD wyliczył także, że na przestrzeni ostatnich dwóch lat na drogę Grębów – Cegielnia wbudowano ponad 150 ton tłucznia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE