Reklama

Gmina Rozdrażew. 45-latek groził rodzinie bronią. Oddał 3 strzały z pistoletu

Opublikowano:
Autor:

Gmina Rozdrażew. 45-latek groził rodzinie bronią. Oddał 3 strzały z pistoletu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W jednej z wiosek w gminie Rozdrażew rozegrał się horror. 45-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego najpierw groził swojej matce, żonie i dzieciom śmiercią. Mężczyzna miał pistolet. Oddał trzy strzały.

Prokuratura rejonowa w Krotoszynie prowadzi postępowanie przeciwko 45-letniemu mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna jest podejrzany o grożenie pozbawieniem życia przy użyciu broni palnej członkom swojej rodziny.

 

 

W oparciu o poczynione ustalenia, Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w nocy z 5/6 września 2020 r. w miejscu zamieszkania, po 3 krotnym oddaniu strzałów w powietrze z posiadanego pistoletu marki GLOCK 17., kierował broń w kierunku swojej matki, a także groził słownie jej, swojej żonie oraz dzieciom pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła u nich uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona – mówi Maciej Maler, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Do zdarzenia doszło w jednej z wiosek na terenie gminy Rozdrażew (powiat krotoszyński).

 

Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie zabezpieczyli pistolet GLOCK 17 i ostrą amunicję. 45-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego posiadał pozwolenie na broń.

 

Zainicjowano postępowanie w sprawie odebrania uprawnień na jej posiadanie – podkreśla prokurator.

Mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego za zarzucane mu czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego polegającego na stawiennictwie 2 razy w tygodniu w dni wyznaczone przez organy policji, połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 5 m, kontaktowania się z nimi w jakikolwiek sposób w tym w szczególności za pośrednictwem środków przekazu informacji w tym w szczególności telefonicznie i za pośrednictwem internetu. W ramach orzeczonego środka Prokurator nakazał podejrzanemu powstrzymanie się od nadużywania alkoholu, a także opuszczenie miejsca wspólnego zamieszkania, orzekł ponadto poręczenie majątkowe w wysokości 7.000 zł – wskazuje rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp.

 

Postępowanie jest w toku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE