Reklama

Gmina Krotoszyn. Przedszkola nie będą działać przez całe wakacje

Opublikowano:
Autor:

Gmina Krotoszyn. Przedszkola nie będą działać przez całe wakacje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, w okresie wakacyjnym przedszkola nie będą pełnić dyżurów.

Władze gminy Krotoszyn zdecydowały, że każde przedszkole będzie działać w wakacje.

 

Dzięki temu dzieci nie będą musiały uczęszczać na dyżury do innych placówek przedszkolnych, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko zakażenia COVID-19.

 

Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto i Gminę Krotoszyn, ze względu na nieferyjny charakter działalności, w czasie tegorocznych wakacji letnich oferują dzieciom opiekę przedszkolną w pełnym zakresie. W tym roku, inaczej niż dotychczas, nie będzie przedszkoli dyżurujących – wskazują władze gminy Krotoszyn.

 

Dlatego też rodzice, którzy nie będą w stanie zapewnić opieki swojemu maluchowi w wakacje – mogą zgłosić go do korzystania z opieki przedszkolnej w placówce, w którym jest on zapisany.

 

Dla sprawnego przebiegu prac związanych z organizacją opieki na czas wakacji, prosimy Rodziców o jak najszybsze dokonanie zgłoszeń dzieci odpowiednio w swoich jednostkach oświatowych – podkreślają władze Krotoszyna.

 

Nie oznacza to jednak, że wszystkie dzieci będą mogły chodzić do przedszkola przez dwa miesiące wakacji. Niektóre placówki przedszkolne – ze względu na konieczność przeprowadzenia prac porządkowych i remontowych – będą przez pewne okresy wyłączone z funkcjonowania.

 

W tym czasie rodzice przedszkolaków będą musieli znaleźć dla nich opiekę na własną rękę.

 

Poniżej terminy przerw w działalności przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w czasie wakacji letnich, w roku szkolnym 2019/2020.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE