Reklama

Gmina Krotoszyn wyda kilkaset tysięcy złotych na laptopy i tablety

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Życie Gostynia

Gmina Krotoszyn wyda kilkaset tysięcy złotych na laptopy i tablety - Zdjęcie główne

foto Archiwum Życie Gostynia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krotoszyn znalazła się na liście dofinansowań w ramach programu „Granty PPGR”. Celem ogłoszonej jesienią ubiegłego roku inicjatywy jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin. W sumie na ten cel rząd przeznaczył 586 mln zł.

Reklama

Środki wyasygnowane z budżetu państwa mają wystarczyć na zakup 215 tys. laptopów i 3 tys. tabletów dla uczniów z gmin popegeerowskich. Pierwotnie w założeniach programu „Granty PPGR” stawki przewidziane za komputer stacjonarny lub laptop wynosił - 3,5 tys. zł oraz 1,5 tys. zł za tablet. Po weryfikacji wniosków złożonych przez gminy kwoty zostały obniżone odpowiednio do 2,5 tys. zł oraz 1 tys. zł.

- Sprzęt komputerowy trafi do osób, które 30 lat po likwidacji Państwowych Gospodarstw Rolnych nie mogły w pełni korzystać z nowych technologii - powiedział w miniony poniedziałek sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński.

Dodał, że dzięki programowi Granty PPGR prawie 220 tys. dzieci będzie miało „takie same możliwości jak ich koledzy i koleżanki z większych miast”.

Na tej samej konferencji prasowej, 14 lutego premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygnięcie naboru wniosków do programu (prowadzony był od 4 października do 5 listopada ubiegłego roku) na którego realizacje przeznaczono ostatecznie 586 222 805 zł. Szef rządu dodał, że program Granty PPGR „jest symbolicznym otwarciem nowej epoki w szkolnictwie”, dzięki któremu dzieci i młodzież z rodzin popegeerowskich będą mieć narzędzia pozwalające na realizację ich marzeń i ambicji.

Właśnie głównym celem programu, które pełna nazwa brzmi „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin. Dofinansowanie w ramach programu jest przyznawane na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną oraz na dostęp do internetu.

Wśród beneficjentów znalazła się gmina Krotoszyn. Przyznana kwota dofinansowania wynosi 272 800 zł. Po przekazaniu środków do budżetu uruchomiona zostanie procedura postępowania przetargowego.

- W dalszym etapie nastąpi wyłonienie dostawcy sprzętu i przekazanie go uprawnionym uczniom, zgłoszonym do programu w terminie do 5 listopada ubiegłego roku. Najbliższe miesiące powinny zdecydować o doposażeniu uczniów w sprzęt - czytamy na stronie internetowej gminy Krotoszyn.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy