Reklama

Dziś przesiadamy się z auta na rower, bądź korzystamy ze spaceru

Opublikowano:
Autor:

Dziś przesiadamy się z auta na rower, bądź korzystamy ze spaceru - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powód? 22 września obchodzimy Dzień bez Samochodu. Ta międzynarodowa proekologiczna kampania zachęca do korzystania z ekologicznych środków podróżowania.

Pewnym jest, że skorzystał z nich burmistrz Krotoszyna – Franciszek Marszałek. By dostać się do krotoszyńskiego magistratu, zrezygnował z jazdy samochodem i przyszedł do pracy pieszo.

 

Zachęcam wszystkich do podobnych działań. Zróbmy coś dla siebie i dla środowiska – apeluje włodarz Krotoszyna.

 

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna, wieńcząca Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku odbywa się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Święto ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez auta poruszające się po mieście. Inicjatywa zachęca zaś do przebywania na świeżym powietrzu, spacerowania czy korzystania z jednośladów, rolek czy hulajnóg.

 

Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania, jak choćby chodzenia pieszo czy jazdy na rowerze. W wielu miastach mieszkańcy mogą korzystać z darmowej komunikacji miejskiej czy podmiejskich linii kolejowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE