Reklama

Dziś początek egzaminów gimnazjalnych. Jak wygląda sytuacja w powiecie?

Opublikowano:
Autor:

Dziś początek egzaminów gimnazjalnych. Jak wygląda sytuacja w powiecie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niech się dzieje wola nieba - mówili gimnazjaliści, tuż przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego.

Dziś rozpoczyna się trzydniowy maraton egzaminów gimnajalnych. Ponieważ od 8 kwietnia prowadzony jest strajk nauczycieli, istniała obawa, czy uda się obsadzić komisje czuwające nad prawidłowym przebiegiem egzaminów i przeprowadzić egzamin. Na szczęście w powiecie krotoszyńskim - choć latwo nie było - udało się znaleźć chętnych nauczycieli i pedagogów, którzy są teraz na egzaminie.

Wszystko ruszyło. Ludzie się pozamieniali, zabezpieczyli, wsparli katechetami i tymi, którzy nie strajkują. W każdej szkole egzaminy gimnazjalne się odbywają - mówi Małgorzata Mielcarek, zastępca naczelnika wydziału oświaty w krotoszyńskim magistracie.

Na terenie gminy Krotoszyn z 398 uczniów uprawnionych do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 396. Egzaminy odbywają się we wszystkich 8 szkołach prowadzonych przez gminę. 

 

Podobnie jest w pozostałych szkołach na terenie powiatu krotoszyńskiego. 

 

Dziś uczniowie kończący gimnazjum zmagają się z częścią humanistyczną. Od momentu rozdania kart z pytaniami egzaminacyjnymi mają na rozwiązanie zadań godzinę.

Niech się dzieje wola nieba - uśmiechali sie gimnazjalisci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krotoszynie, tuż przed wejściem na salę egzaminacyjną.

Jak mówią, byli zapewnieni, że egzamin się odbędzie.

W ubiegłym tygodniu w czwartek nasi nauczyciele zapewnili nas, że egzamin, nawet jeśli ruszy strajk, się odbędzie. Więc tym się nie stresowaliśmy. Ponieważ przez ostatnie dwa dni w szkole nie było normalnych lekcji, zostaliśmy w domu, był czas na powtórzenie nateriału i przygotowanie się. ale jak będzie, to się okaże - przyznala jedna z uczennic "jedynki".

Jutro przed gimnazjalistami egzamin z matematyki a pojutrze z języków obcych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE