Zaczynamy nowy dzień! Dziś środa, 28 maja 2025 roku. Do porannej kawy przygotowaliśmy dla Was drodzy Czytelnicy garść ciekawostek na ten dzień.
Dziś obchodzimy kilka nietypowych świąt:
- Dzień Bez Prezerwatywy
- Światowy Dzień Raka Krwi
- Światowy Dzień Hamburgera
- Dzień Higieny Podczas Miesiączki
- Dzień Amnesty International
Pogoda w powiecie krotoszyńskim 28 maja 2025 roku
W środę maksymalna temperatura wyniesie 19°C, a minimalna osiągnie 10°C. Wilgotność powietrza wzrośnie do 78.9%, co ponownie może wpłynąć na komfort osób alergicznych oraz cierpiących na schorzenia płucne. Przewiduje się opady deszczu na poziomie 5,7 mm. Przez cały dzień będzie pochmurno. Wiatr wiać będzie z prędkością 18 km/h, w porywach do 39 km/h.Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1013.4 hPa, co jest ogólnie korzystne, aczkolwiek wysokie poziomy wilgotności mogą wpływać na samopoczucie osób wrażliwych na zmiany ciśnienia.
- Wschód Słońca: 4:22
- Zachód Słońca: 20:44
Co wydarzyło się 28 maja?
Spójrzmy w kalendarz, by przypomnieć sobie ważne wydarzenia z 28 maja:
- 1921 - rozpoczął się I Targ Poznański, impreza, która w następnych latach przerodziła się w targi o charakterze międzynarodowym.
- 1940 - brygada Podhalańska, walcząca w składzie alianckich sił ekspedycyjnych, zdobyła Narwik
- 1974 - premiera filmu „Nie ma mocnych” w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego
Kto urodził się 28 maja?
28 maja urodzili się m.in.:
- Michał Piróg (1979) - polski tancerz i choreograf, prezenter, reporter, celebryta,
- Dawid Ogrodnik (1986) - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny,
- Frank Drake (1930) - amerykański astronom, założyciel SETI,
- Kylie Minogue (1968) - australijska piosenkarka, aktorka,
- Chiara Mastroianni (1972) - francusko-włoska aktorka,
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.