Reklama

Dzień bez Samochodu. Po Wielkopolsce podróż pociągiem za darmo. Sprawdź szczegóły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Dzień bez Samochodu. Po Wielkopolsce podróż pociągiem za darmo. Sprawdź szczegóły - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeździsz samochodem? W czwartek możesz go odstawić. Do darmowej podróży koleją zachęca Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Reklama

W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Dzień bez Samochodu. W związku z nim, władze województwa zachęcają do podróży koleją. Kierowcy aut nie będą musieli zapłacić za bilet, jeśli pojadą pociągami osobowymi lub regio. Przewoźnikami biorącymi udział w tej akcji są Koleje Wielkopolskie oraz Polregio. 

Warunkiem skorzystania z tej możliwości jest posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu. Obowiązuje zasada: jeden pasażer - jeden dowód rejestracyjny - podkreślają organizatorzy akcji w Wielkopolsce.

Dzień bez Samochodu odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Samorząd Województwa Wielkopolskiego zachęca do korzystania z połączeń regionalnych, nie tylko w tym dniu, a realizowanych przez Koleje Wielkopolskie i Polregio. Osoby planujące podróż pociągami KW i Polregio w dłuższych relacjach, przekraczających granice województwa, będą zobowiązane do pokrycia kosztów przejazdu pociągiem według taryfy przewozowej danego przewoźnika na długości od granicy województwa do miejsca docelowego, położonego na terenie innego województwa lub odwrotnie. 

Celem inicjatywy jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu, promocja ekologii i bezpieczeństwa. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku zachęca mieszkańców aglomeracji miejskich do zmiany przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE