Reklama

Reklama

Dyrektor SP ZOZ przedstawia etapy uruchamiania zamkniętych oddziałów

Opublikowano: pt, 1 maj 2020 11:08
Autor:

Dyrektor SP ZOZ przedstawia etapy uruchamiania zamkniętych oddziałów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z powodu zakażeń koronawirusem, część szpitalnych oddziałów została czasowo zamknięta. Jest jednak plan ich „odmrożenia”.

Reklama

Jak zaznacza dyrekcja Szpitala Powiatowego w Krotoszynie priorytetem dla niej jest doprowadzenie do uruchomienia oddziałów, które decyzją sanepidu zostały zamknięte, ze względu na stwierdzenie zachorowań u pacjentów i personelu na COVID-19.

W pierwszej kolejności będą one dostępne dla pilnych przypadków zachorowań i leczenia pacjentów. Pamiętać bowiem należy, że mimo epidemii koronawirusa, są chorzy, którzy wymagają diagnostyki i leczenia innych schorzeń niż choroba zakaźna – zaznacza dyrektor SP ZOZ w Krotoszynie, Krzysztof Kurowski.

 

Obecnie działają następujące oddziały i jednostki organizacyjne SPZOZ w Krotoszynie (Szpital Powiatowy, ul. Mickiewicza 21): Szpitalny Oddział Ratunkowy, Nocna i Świąteczna Pomoc Medyczna, Laboratorium Centralne, • Pracownie RTG, USG, Tomografia Komputerowa, Dział Transportu Medycznego, Zespoły Ratownictwa Medycznego i Apteka Szpitalna - (Szpital Powiatowy, ul. Bolewskiego 4-8, Krotoszyn): Oddział Dziecięcy, Oddział Noworodkowy, Oddział Onkologii Klinicznej, Oddział Położniczo-Ginekologiczny, Stacja Dializ, Poradnie Specjalistyczne oraz Zakład Rehabilitacji.

25 kwietnia decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krotoszynie został otwarty Oddział Rehabilitacyjny z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej w Koźminie Wlkp. Obecnie pracujący tam personel przygotowuje oddział na przyjęcie pierwszych pacjentów, co nastąpi 4 maja – zwraca uwagę szef krotoszyńskiego SP ZOZ. 

 

Co z kolei z czasowo nieczynnymi oddziałami przy Mickiewicza m. in. wewnętrznym, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii oraz ZOP i ZOL przy Bolewskiego?

Oddziały czasowo nieczynne zostały zdezynfekowane i gotowe są na przyjęcie personelu oraz pacjentów. Koncentrujemy się na tym, by jak najlepiej przygotować się na ich ponowne otwarcie – zapewnia Krzysztof Kurowski. 

 

Etapy uruchomiania zamkniętych oddziałów:

Etap I

Po 4 maja informacja o dacie przyjęcia pierwszych pacjentów na Oddział Rehabilitacyjny z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej w Koźminie Wlkp.

Etap II

W kolejnych dniach zapadną decyzje, co do rozpoczęcia pracy na oddziałach w szpitalu przy ul. Mickiewicza. Jest to uzależnione jednak od liczby skompletowanego personelu. Część personelu nadal bowiem przebywa w izolacji, na kwarantannach lub na zwolnieniach lekarskich. Dyrekcja koncentruje się obecnie na otwarciu w pierwszej kolejności Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Urazów Narządów Ruchu i Ortopedii Oddziału Chirurgicznego, co powinno nastąpić w tygodniu pomiędzy 11 a 15 maja.

Etap III

W trzecim etapie zostanie otwarty Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z Zakładem Opieki Paliatywnej w Krotoszynie. Termin ich uruchomienia nie został jednak jeszcze ustalony.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.