Reklama

Nastolatkowie włamali się do paczkomatu i ukradli telefony. Sami je wcześniej zamówili

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Rawicz

Nastolatkowie włamali się do paczkomatu i ukradli telefony. Sami je wcześniej zamówili  - Zdjęcie główne

foto KPP Rawicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 17- i 15-latek wpadli na pomysł, by obrabować paczkomat. Mieli plan bliski doskonałości. Towar, który w nielegalny sposób pozyskali, częściowo sprzedali. Obaj staną przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sąsiednim powiecie rawickim.  Policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do paczkomatu w Szymanowie. Nieznani sprawcy opróżnili 10 skrzynek. Ukradli paczki z dziesięcioma telefonami iPhone o wartości blisko 50 tysięcy złotych. 

W toku prowadzonych czynności ustalono, że sprawcami są dwaj bracia z gminy Rawicz, którzy w przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem - relacjonuje asp. sztab. Tomasz Duszak z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. - 17- i 15-latek wpadli na genialny pomysł, aby zamówić do  paczkomatu 10 telefonów iPhone 13 pro. Założyli fikcyjne konta i w firmie z Radomia zamówili telefony, za które należało zapłacić przy odbiorze kodem „Blik” w paczkomacie.

Szymanowo koło Rawicza. Włamali się do paczkomatu i ukradli telefony. Sami je wcześniej zamówili 

Nastolatkowie wiedzieli, kiedy kurier przywozi przesyłki. Czekali na niego pod paczkomatem. Obserwowali, do których skrzynek wkłada ich zamówione paczki. Przygotowali plan. Na miejsce wrócili po zmroku.

Pod osłoną nocy w kominiarkach i perukach na głowie zakradli się do paczkomatu. Zakryli kamerę workiem i rękawiczką, a następnie przy użyciu łomu wyłamali skrzynki, skąd zabrali telefony - dodaje funkcjonariusz.

Nastolatkowie w Szymanowie okradli paczkomat

Telefonów nie chcieli zachować dla siebie. W międzyczasie wystawili już je na jednym z internetowych portali aukcyjnych. Zgłosił się do nich klient. Nastolatkowie pojechali do Wrocławia.

Sfinalizowali transakcję, sprzedając nieznanemu mężczyźnie 7 telefonów za kwotę 25.900 zł. Część pieniędzy wydali na jedzenie oraz zakupy. Podczas przeszukania policjanci odzyskali 3 telefony, zabezpieczyli pieniądze w kwocie 18.300 zł oraz przedmioty, które nastolatkowie zakupili za pieniądze uzyskane z przestępstwa - opisuje funkcjonariusz.

Siedemnastolatek będzie odpowiadał jak dorosły. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast młodszym z braci zajmie się Sąd Rodzinny.

Artykuł pochodzi z portalu rawicz24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE