Reklama

Dodatek węglowy - złóż wniosek i otrzymaj 3.000 zł

Opublikowano:
Autor:

Dodatek węglowy - złóż wniosek i otrzymaj 3.000 zł - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Można już składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego. To jednorazowa wypłata w wysokości 3.000 zł. Sprawdź, gdzie i jak złożyć wniosek.

Dodatek węglowy w wysokości 3.000 zł przysługiwać będzie gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. Wszystkie te urządzenia muszą być zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem. Co istotne - w składzie opału musi być co najmniej 85% węgla kamiennego. 

Co ważne - źródło ogrzewania musi być zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). 

Na jedno gospodarstwo domowe - bez względu na liczbę domowników - przysługuje tylko jeden dodatek węglowy.

Kto może złożyć wniosek o dodatek węglowy?

3.000 zł w ramach dodatku węglowego przysługuje osobom, które mają miejsce zamieszkania i przebywają na terytorium Polski.

  • obywatele Polski
  • cudzoziemcy przebywający legalnie na terytorium Polski
  • obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz członkowie ich rodzin posiadający prawo pobytu lub prawo stałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • nie obowiązuje kryterium dochodowe
Czytaj także: Co jest we wniosku o wypłatę dodatku węglowego?

Dodatek węglowy - do kiedy złożyć wniosek?

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego musimy złożyć do 30 listopada 2022 roku. Dokumenty złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. 

Co ważne - Dodatek węglowy nie przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, na potrzeby którego zostało zakupione paliwo stałe, po cenie i od przedsiębiorcy, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 23 czerwca 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw (Dz. U. poz. 1477).

Powiat krotoszyński. Gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy?

Mieszkańcy Krotoszyna i gminy Krotoszyn wnioski o wypłatę dodatku węglowego mogą składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krotoszynie, przy ul. Kobylińskiej 10a, II piętro budynku. Wnioski przyjmowane są w poniedziałki od godziny 7:00 do godziny 17:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. 

Mieszkańcy Kobylina i gminy Kobylin wnioski o wypłatę dodatku węglowego mogą składać w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, ul. Rynek Marszałka J. Piłsudskiego 1, w biurze nr 1. 

Mieszkańcy Koźmina Wlkp. i gminy Koźmin Wlkp. wnioski o wypłatę dodatku węglowego mogą składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Koźminie Wlkp., ul. Krotoszyńska 16 (budynek w podwórzu). 

Mieszkańcy Zdun i gminy Zduny wnioski o wypłatę dodatku węglowego mogą składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zdunach (II piętro, pok. 203)

Mieszkańcy Rozdrażewa i gminy Rozdrażew wnioski o wypłatę dodatku węglowego mogą składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rozdrażewie, ul. Rynek 1. 

Mieszkańcy Sulmierzyc wnioski o wypłatę dodatku węglowego mogą składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulmierzycach (ul. Krótka 1).

Dodatek węglowy - złóż wniosek przez Internet

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego można złożyć także elektronicznie - poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePuap). Wniosek ten musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniony z wykorzystaniem profilu zaufanego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy