Reklama

Dino zarejestrowało działalność pocztową i kurierską. Sklepy będą otwarte w niedziele?

Opublikowano:
Autor:

Dino zarejestrowało działalność pocztową i kurierską. Sklepy będą otwarte w niedziele? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Dino Polska, której główna siedziba jest w Krotoszynie zarejestrowała w weekend kolejne rodzaje działalności. Wśród nich jest „pozostała działalność pocztowa i kurierska”.

Co to oznacza?

 

Spółka Dino nie zamieni się w Pocztę Polską. „Pozostała działalność pocztowa i kurierska” nie oznacza bowiem prowadzenia pełnoprawnych punktów pocztowych. Ale może stać się konkurencją np. do sklepów Żabka, gdzie odbierane są przesyłki kurierskie.

 

Pozostała działalność pocztowa i kurierska oznacza zbieranie, sortowanie, przewóz i doręczanie listów, paczek i innych przesyłek pocztowych nieobjętych obowiązkiem ich świadczenia, niezależnie od miejsca przeznaczenia, świadczone przez operatorów pocztowych i kurierów, z wykorzystaniem jednego lub więcej środków transportu prywatnego lub publicznego. To definicja z Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD).

 

Eksperci sądzą jednak, że zarejestrowanie przez spółkę Dino tego typu działalności może być krokiem w kierunku ominięcia zakazu handlu w niedziele.

 

Markety Dino otwarte w niedziele?

 

Dzięki rejestracji sklepy Dino – podobnie jak Żabki – mogą stać się swego rodzaju placówkami pocztowymi, co umożliwi im legalną działalność w niedziele objęte zakazem handlu. Czy jednak Spółka Dino z tej furtki skorzysta? Na razie nie wiadomo. Spółka nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

 

Warto również podkreślić, że – choć Dino większości z nas kojarzy się z marketami – spółka Dino zarejestrowana jest w kilkudziesięciu różnych rodzajach działalności. Chcielibyście, by markety Dino były otwarte w każdą niedzielę? Co sądzicie o możliwości odbierania paczek w tego typu miejscach?

 

Zdjęcie: materiały prasowe Dino Polska S.A.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE