Reklama

Cukrownia w Miejskiej Górce buduje wielki silos. Zobacz, jak będzie wyglądał

Opublikowano: ndz, 21 lis 2021 18:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncern Pfeifer & Langen Polska S.A. rozpoczął inwestycje w Cukrowni Miejska Górka. Pierwsza z nich to budowa silosu przeznaczonego do magazynowania cukru. W piątek wmurowano akt intencyjny jego pod budowę.

Reklama

 

Pierwszym elementem wielomilionowej inwestycji cukrowni w Miejskiej Górce jest silos do magazynowania cukru. Choć jego budowa jest już dość zaawansowana, w piątek podpisano oficjalny akt intencyjny, który włożony do specjalnej tuby został zamurowany w podstawie obiektu. 

Gości zgromadzonych w specjalnie na tę okoliczność ustawionym na terenie zakładu namiocie powitał Roman Kubiak - prezes zarządu Pfeifer&Langen Polska.

O pewnych inwestycjach możemy już dzisiaj bardzo otwarcie mówić. Niektóre są na etapie projektowania, czy przygotowania, ale już dzisiaj jesteśmy przekonani, że to co zamierzamy zrobić będzie miało bardzo duży wpływ na wszystkich pracowników, którzy w Miejskiej Górce będą pracowali, na środowisko lokalne, ponieważ ten zakład będzie też w tym otoczeniu odgrywał ważną rolę - zapewniał Roman Kubiak.  

Budowa silosu kluczową inwestycją cukrowni w Miejskiej Górce 

O szczegółach przedsięwzięcia opowiedziała członek zarządu - Tamara Nosarzewska. Poinformowała, że budowa silosu w Miejskiej Górce to pierwsza duża inwestycja, która będzie realizowana w tej lokalizacji w ciągu najbliższych miesięcy.

Niemal równolegle trwają prace nad kolejnymi etapami. Na terenie cukrowni powstanie bowiem również nowoczesna oczyszczalnia ścieków, a także elektrociepłownia na gaz ziemny, a w przyszłości może na biogaz.

Na przestrzeni lat istnienia cukrowni wiele się działo - zmiany polityczne, własnościowe, dużo zmian modernizacyjnych. Oczywiście to głównie dzięki pracownikom - ich wiedzy, doświadczeniu, umiejętnościom uzyskaliśmy efekt, który mamy obecnie. To wreszcie, po wielu latach, zostało zauważone i docenione, i spełniły się nasze marzenia - podkreślał z kolei Jacek Sobczyński, dyrektor cukrowni Miejska Górka.

Jak mówił, dla zakładu silos przez wiele lat był bowiem kluczową inwestycją, ale długo tylko odległą wizją. 

Bardzo cieszę się, że możemy świętować moment rozpoczęcia budowy tego nowoczesnego obiektu, spełniającego wszelkie standardy XXI wieku - przyznał Sobczyński. 

Do końca roku mają być gotowe fundamenty pod konstrukcję przyszłego silosu, który będzie miał wysokość 62 m i średnicę 47 m. Zmieści się w nim 60 tysięcy ton cukru. Do jego budowy zużytych zostanie około 15 tysięcy ton betonu oraz tysiąc ton stali. Praca operacyjna silosu będzie całkowicie zautomatyzowana, a sterowanie pracą instalacji i nadzorowanie obiektu odbywać się będą z centralnej sterowni. Obiekt ma być gotowy do użytku w  grudniu przyszłego roku. 

Łączny koszt budowy silosu, oczyszczalni ścieków i kotłowni gazowej to ponad 100 mln zł. Fundusze pochodzić będą ze środków własnych spółki oraz kredytów.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu rawicz24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy