Reklama

Chwaliszew – Chachalnia. Wypadek. Kierowca był reanimowany [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Chwaliszew – Chachalnia. Wypadek. Kierowca był reanimowany [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do wypadku doszło na trasie Chwaliszew – Chachalnia (powiat krotoszyński).

Mężczyzna kierujący samochodem marki FORD C-MAX najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, staracił panowanie nad autem, wjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo.

 

Wstępne informacje mówią o tym, że ten mężczyzna – 30-latek z gminy Krotoszyn – wcześniej doprowadził do kolizji w Chachalni i uciekł stamtąd – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

Na miejsce wypadku – prócz policji – zadysponowano także dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie i jeden zastęp z OSP Zduny.

Mężczyzna – po uderzeniu samochodem w drzewo – opuścił pojazd o własnych siłach. Jednak chwilę później stracił przytomność i przestał oddychać.


Z racji tego, że strażacy po przebadaniu mężczyzny nie stwierdzili u niego funkcji życiowych – strażacy wspólnie z policjantami przystąpili do reanimacji.

 

W tym samym czasie dyspozytor medyczny skierował na miejsce wypadku Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina Wlkp. ( z racji tego, że karetka z Kobylina i karetka z Krotoszyna były w tym czasie na innych wezwaniach) oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Michałkowa.

 

Strażacy podjęli reanimację i prowadzili ją do czasu przybycia załogi LPR. Śmigłowiec wylądował około 1,5 km od miejsca zdarzenia, więc druhowie OSP Zduny przetransportowali załogę śmigłowca do poszkodowanego – mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Dzięki wspólnej pracy strażaków i załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – u mężczyzny udało się przywrócić funkcje życiowe.

 

W tym czasie na miejsce wypadku dotarła karetka z Koźmina Wlkp., która finalnie przetransportowała załogę LPR i poszkodowanego do śmigłowca.

Mężczyzna trafił do specjalistycznej placówki medycznej.

 

Na miejscu działają policjanci, którzy ustalają szczegółowy przebieg i okoliczności wypadku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE