Reklama

Chwaliszew. 29 strażaków walczyło z dwoma pożarami [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Chwaliszew. 29 strażaków walczyło z dwoma pożarami [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do pożarów doszło w Chwaliszewie, w gminie Krotoszyn.

Znamy już szczegóły trwającej niemal 3 godziny akcji gaśniczej, w której brało udział 29 strażaków z 7 zastępów straży pożarnej.

 

Do walki z ogniem skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z OSP Chwaliszew, OSP Biadki, OSP Orpiszew, OSP Sulmierzyce i OSP Zduny.

 

Już podczas dojazdu pierwszych zastępów ustalono, że we wskazanej przez zgłaszającego lokalizacji widoczne są dwa ogniska pożaru usytuowane w różnych punktach – wskazuje Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Jeden z pożarów wybuchł na rowie, gdzie zapaleniu uległy gałęzie i trawa. Do jego gaszenia skierowano jeden zastęp straży pożarnej, który szybko poradził sobie z zagrożeniem. Pozostałych strażaków skierowano do walki ze zbożem na pniu, stertą balotów z sianem i pryzmą obornika na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Chwaliszewie.

 

Celem ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru, który zagrażał obiektom rolniczym na miejsce skierowano dużą ilość sił i środków. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany – mówi Mateusz Dymarski.

 

Strażacy zabezpieczyli teren działań i przystąpili do akcji gaśniczej.

 

Prowadzone działania w różnych lokalizacjach oraz umiejętne rozlokowanie stanowisk gaśniczych poskutkowało szybkim ograniczeniem rozprzestrzeniania się ognia i minimalizacją strat pożarowych poniesionych przez właścicieli – obrazuje zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Gdy zboże w pobliżu pola zostało już ugaszone – wszystkie siły skierowano do walki z palącymi się balotami oraz obornikiem.

W końcowej fazie akcji celem całkowitego ugaszenia pożaru wykorzystując ładowarkę teleskopową znajdującą się na wyposażeniu gospodarstwa na bieżąco usuwano tlące się siano oraz obornik na pobliskie pole uprawne i dogaszano ukryte zarzewia ognia – informuje Mateusz Dymarski.

 

Po 2 godzinach i 58 minutach akcja gaśnicza w Chwaliszewie została zakończona i zastępy straży pożarnej wróciły do miejsc stacjonowania.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE