Reklama

Chcesz za darmo pozbyć się azbestu? Termin składania wniosków przedłużony 

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Chcesz za darmo pozbyć się azbestu? Termin składania wniosków przedłużony  - Zdjęcie główne

Chcesz za darmo pozbyć się azbestu? Termin składania wniosków przedłużony  | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 600 ton płyt dachowych zawierających azbest usunięto w minionym roku z posesji na terenie powiatu krotoszyńskiego. Materiały te odebrano od mieszkańców za darmo. Znów można skorzystać z tej możliwości. Termin składania wniosków o usunięcie wyrobów zawierających azbest przedłużono. Zobacz, do kiedy.

Płyty azbestowe z dachów muszą zniknąć do 2032 roku. Tego szkodliwego materiału można pozbyć się bezpłatnie, bowiem od 2017 roku Powiat Krotoszyński - w porozumieniu z gminami - zajmuje się odbiorem wyrobów zawierających azbest i ich utylizacją.

Usuwanie azbestu w powiecie krotoszyńskim. Ponad 600 ton w zeszłym roku

W minionym roku z terenu posesji w powiecie krotoszyńskim odebrano i usunięto 611 ton płyt dachowych zawierających azbest. Koszt w dużej mierze został pokryty z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Ta wyniosła ponad 140 tys. zł. Pozostałą kwotę - niespełna 77 tys. zł - pokryły samorządy z terenu powiatu.

Chcesz bezpłatnie oddać azbest? Złóż wniosek

W tym roku program ponownie został uruchomiony. Obejmuje wszystkiwe gminy powiatu - a więc: Kobylin, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew, Zduny oraz miasto Sulmierzyce. 

Wnioski mieszkańcy mogą składać w urzędach gmin do 16 czerwca - przedłużono bowiem pierwotny termin, który upływał z końcem marca. 

W związku z ograniczoną liczbą środków planowanych na realizację niniejszego zadania, dopuszcza się możliwość niezrealizowania wszystkich wniosków. O zakwalifikowaniu się do projektu decyduje kolejność składania wniosków - czytamy w komunikacie Powiatu Krotoszyńskiego. 

Do wniosku o usunięcie azbestu należy dołączyć:

  • dokument potwierdzający tytuł prawny do dysponowania nieruchomością lub pisemną zgodę właściciela nieruchomości do udziału w Programie w przypadku umowy najmu, dzierżawy bądź innej umowy, 
  • klauzulę informacyjna RODO. (Załącznik nr 2 do Regulaminu),
  • oświadczenie potwierdzające, że wyroby zawierające azbest nie pochodzą z budynków związanych z działalnością rolniczą bądź gospodarczą (załącznik nr 3 do Regulaminu) - w przypadku, gdy wnioskodawcą jest rolnik lub osoba prowadząca działalność gospodarczą, a wyroby zawierające azbest nie pochodzą z budynków z nią związaną,
  • oświadczenie potwierdzające, że na dzień złożenia wniosku wyroby zawierające azbest przeznaczone do usunięcia są zdemontowane z dachu (załącznik nr 4 do Regulaminu),
  • oświadczenie o pomocy de minimis (załącznik nr 6 do Regulaminu) - w przypadku, gdy wnioskodawcą jest rolnik,
  • zgodę współwłaścicieli/współużytkowników wieczystych na realizację zadania,
  • pełnomocnictwo - w przypadku działania przez pełnomocnika wraz z opłatą skarbową jeśli wymagana.
Wyroby azbestowe z posesji mają być odbierane pomiędzy majem a sierpniem tego roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy