Reklama

Chcesz się zaciągnąć do służby w WOT? Pomoże ci w tym Mobilny Zespół Rekrutacyjny.

Opublikowano:
Autor:

Chcesz się zaciągnąć do służby w WOT? Pomoże ci w tym Mobilny Zespół Rekrutacyjny. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Headhunterzy z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej mają w ten sposób wspomóc proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych.

Koncepcja stworzenia zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich.

 

Terytorialsi-rekruterzy, działając w obrębie swoich województw i powiatów, będą mogli łatwiej wyszukać osoby rzeczywiście zainteresowane służbą. Headhunterzy ułatwią także zadanie tym, którzy nie mają czasu lub możliwości, by dotrzeć do właściwego dla ich miejsca zamieszkania WKU.

Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze – ochotnicy. Odbyli oni odpowiednie szkolenie, podczas którego poznali wymagania formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony.

Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów m.in. podczas spotkań z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi umawiają się na spotkanie, a następnie pomagają wypełnić odpowiednie dokumenty o powołanie do wojska. Kandydaci dostarczają do rekruterów kopie materiałów poświadczających zdobyte uprawnienia i wykształcenie. Następnie zebrany komplet dokumentów przekazywany jest do właściwych terytorialnie wojskowych komend uzupełnień.

 

Sam do WOT wstąpiłem za namową znajomych. Duży wpływ na moją decyzję, miał fakt, że można bezproblemowo łączyć służbę wojskową z życiem prywatnym i pracą zawodową. Będąc rekruterem mam możliwość zapoznać przyszłych żołnierzy z warunkami służby i ułatwić im proces wstąpienia do wojska. To duża wygoda, kiedy nie trzeba szukać informacji na własną rękę, tylko można telefonicznie umówić się z żołnierzem, który przyjedzie, odpowie na wszystkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. Szkoda, że ja nie miałem możliwości skorzystania z pomocy żołnierzy z MZR kiedy wstępowałem do WOT – podsumowuje szer. Marcin Mrówka jeden z headhunterów.

 

Jeśli ktoś w tej chwili myśli o wstąpieniu w szeregi wielkopolskich terytorialsów, to najlepiej już teraz skontaktować się z rekuterami. Kolejne szkolenie podstawowe rozpocznie się w Lesznie od 2 października. Wszystkich niezbędne informacje uzyskać można pod numerami telefonów:

 

MOBILNY ZESPÓŁ REKRUTACYJNY 12 WBOT

  • szer. Marcin MRÓWKA tel. 796 700 883
  • szer. Anna SZYMANIAK tel. 603 727 229
  • szer. Patryk KRAJEWSKI tel. 669 411 620

Foto: WOT

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE