Reklama

Reklama

Cerama – Dobra szkoła, dobry wybór, dobra przyszłość

Opublikowano: wt, 21 kwi 2020 13:34
Autor:

Cerama – Dobra szkoła, dobry wybór, dobra przyszłość - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie od ponad 70 lat wpisuje się w tradycję techniczną naszego regionu i w potrzeby rynku pracy.

Reklama

W Ceramie uczniowie kształcą się w zakresie praktycznym w profesjonalnie wyposażonych pracowniach: budowlanych, chemicznych, fotograficznych, logistycznych i weterynaryjnych, co owocuje wysokimi wynikami w nauce i na egzaminach zawodowych. Szkoła aktywnie współpracuje z lokalnymi zakładami pracy, uczelniami wyższymi i uczestniczy w projektach UE, łącząc teorię z praktyką. Podejmowane działania przynoszą rezultaty w postaci solidnego przygotowanie młodzieży do pracy zawodowej. Cerama od wielu lat organizuje dla szkół podstawowych profesjonalne warsztaty chemiczno-ekologiczne. Zapewnia przyjazną atmosferę, w której uczniowie realizują swoje pasje i zdobywają atrakcyjne zawody.

 

TECHNIKUM

 

Technik analityk – zdobywa wiedzę z zakresu analizy ilościowej, jakościowej surowców. Praca w laboratoriach przemysłowych, środowiskowych, medycznych, farmaceutycznych, kryminalistycznych i toksykologicznych.

 

Technik budownictwa – zdobywa wiedzę z zakresu prowadzenia robót budowlanych, opracowywania dokumentacji, obmiarów i kosztorysów. Praca w firmach budowlanych, w nadzorze budowlanym.

 

Technik geodeta - zdobywa wiedzę z zakresu wykonywania pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych terenów, sporządzania map i tworzenia aktualizacji baz danych ewidencji gruntów i budynków. Praca w zakładach usług geodezyjnych, urzędach samorządowych, własna działalność.

 

Technik fotografii i multimediów – zdobywa wiedzę z zakresu fotografii i grafiki komputerowej. Praca w laboratoriach fotograficznych, reklamie, w przemyśle fotooptycznym i optycznym.

 

Technik logistyk – zdobywa wiedzę z zakresu prognozowania popytu i sprzedaży, planowania zakupów i transportu. Praca w przedsiębiorstwach przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, usługowo-transportowych.

 

Technik weterynarii – zdobywa wiedzę z zakresu czynności diagnostyki, profilaktyki i leczenia weterynaryjnego. Praca w lecznicach, inspektoratach, laboratoriach, stacjach hodowli.

 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

 

Murarz-tynkarz – zdobywa wiedzę z zakresu budowania ścian, wykonywania tynków wewnętrznych i zewnętrznych. Wykonuje schody, filary, stropy. Układa na ścianach okładziny, sporządza zaprawy murarskie i tynkarskie. Wykonuje prace remontowe i rozbiórkowe. W pracy murarza-tynkarza ważna jest zręczność oraz wytrzymałość na wysiłek fizyczny. Kandydat do tego zawodu musi przejść specjalistyczne badania lekarskie obejmujące wzrok, słuch, koordynację wzrokowo-słuchową oraz poczucie równowagi. Absolwent branżowej szkoły I stopnia, który uzyska wykształcenie w zawodzie murarz-tynkarz może uzyskać dodatkowe kwalifikacje na kwalifikacyjnych kursach zawodowych oraz podwyższyć swoje kwalifikacje w branżowej szkole II stopnia .

 

Magazynier-logistyk – zdobywa wiedzę z zakresu przyjmowania towaru do magazynu, rozmieszczania i układania przyjętych towarów na wyznaczonej powierzchni magazynowej, zapewnienia odpowiednie warunki przechowywania, wydawania środków i materiałów. Prowadzi dokumentację dotyczącą wydawania towarów z magazynu. Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie magazynier-logistyk, po potwierdzeniu kwalifikacji: Obsługa magazynów, może uzyskać dyplom w zawodzie technik logistyk, jeżeli potwierdzi kwalifikacje: Organizacji transportu, po wcześniejszym uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.