Reklama

Burmistrz Krotoszyna na misji gospodarczej w Japonii [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz Krotoszyna na misji gospodarczej w Japonii [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
23
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek wraz z krotoszyńskimi przedsiębiorcami, wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim i dyrektor Departamentu PROW UMWW w Poznaniu Izabelą Mroczek wybrał się na kilkudniową misję gospodarczą do Japonii.

Organizacja misji gospodarczej to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, miasta Okinoshima i miasta Misato. W dniach 9 - 14 maja burmistrz Krotoszyna i delegacji wybrali się do rejonu Prefektury Shimane, w której położona jest Okinoshima - partnerskie miasto Krotoszyna. 

Była to kontynuacja działań podjętych już w roku 2019, których finalizacja miała nastąpić w roku 2020, ale została przerwana przez globalny problem epidemiczny związany z wybuchem epidemii wirusa covid-19. Wraz z otwarciem granic i zniesieniem reżimu sanitarnego trzy wymienione wyżej miasta rozpoczęły na nowo organizację misji gospodarczej. Przygotowaniem programu po stronie japońskiej zajęła się Okinoshima, dzięki której misja mogła zostać przeprowadzona z pełnym sukcesem - wskazuje Katarzyna Grobelna. 

Do Japonii polecieli również przedstawiciele środowiska przedsiębiorców z terenu miasta i gminy Krotoszyn:

  • Tomasz Tarnawski – Prezes Las-Kalisz Sp. z o.o.,
  • Łukasz Sztuder – PW Agrounima Cezary Sztuder,
  • Zdzisław Śnieciński – MECH MASZ Zdzisław Śnieciński,
  • Radosław Ludzis – Blending Sp. z o.o.,
  • Mateusz Grzegorski – A2HM Sp. z o.o.,
  • Andrzej Włodarczyk
Przedsiębiorcy zwiedzili japońskie firmy i podpatrzyli japońskich procesów produkcyjnych. Mieli okazję odwiedzić przedsiębiorstwa zajmującą się hodowlą japońskiego bydła, przetwórstwem dziczyzny, produkcją wina ryżowego, wódki ryżowej i likierów czy produkcją odstraszaczy dzikiej zwierzyny. 

Oprócz wizyt u przedsiębiorców, delegacja z MiG Krotoszyn odbyła także spotkanie w Urzędzie Miasta Okinoshima z udziałem burmistrza Kōsei Ikedy oraz Przewodniczącego Komisji Edukacji Kōichi Notsu na temat dalszej współpracy Krotoszyna i Okinoshimy w ramach podpisanej umowy partnerskiej - wskazuje Katarzyna Grobelna. 

Delegaci z Krotoszyna i urzędu marszałkowskiego oglądali taże występy dzieci ze szkoły podstawowej, wzięli udział w warsztatach nauki gry na tradycyjnych intrumentach japońskich i używania przedmiotów podczas tańca oraz zapoznali się tradycjami religijnymi związanymi ze świątynią buddyjską przygotowanymi przez buddyjskiego mnicha. W Okinoshimie mieli okazję obejrzeć także pokaz sumo byków. 

W Misato natomiast uczestnicy misji mieli możliwość spotkania się władzami miasta: Takashi Kado – burmistrzem miasta, Keiji Yamane – zastępcą burmistrza, Ryo Yasudą – naczelnikiem Wydziału Doliny Misato oraz Tomohiro Hayashim – Wiceprzewodniczącym Izby Handlowo-Przemysłowej i Dyrektorem Stowarzyszenia Turystyki Misato. Popołudniu natomiast dla delegatów zorganizowano spotkanie z seniorkami, które w ramach aktywizacji wykonują drobne rękodzieło skórzane w Świetlicy Dzielnicowej Onabara w Misato - wskazuje Katarzyna Grobelna. 

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy