Reklama

Bój o nie trwał latami. W końcu ronda w Smolicach powstały [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Bój o nie trwał latami. W końcu ronda w Smolicach powstały [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycja w Smolicach realizowana była przez kilka miesięcy. Budowa rond pochłonęła ponad 5.5 mln zł.

Rozbudowa drogi krajowej nr 36 w Smolicach, w zakresie budowy dwóch rond, miała na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 36. Zadanie realizowane w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 „ Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych” miało pozytywnie wpłynąć na warunki i płynność ruchu, a także zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się krajówką. O co zresztą, przez długie lata zabiegał były sołtys Smolic i kobyliński radny - Józef Ratajczak.

 

W 2004 roku z ówczesnym burmistrzem Waleńskim byłem w tej sprawie w Poznaniu, w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – wspominał jakiś czas temu na łamach „Gazety Krotoszyńskiej”, były sołtys Józef Ratajczak.

 

I choć mimo istniejącej dokumentacji, pozytywnej odpowiedzi na temat budowy rond w Smolicach nie uzyskał – nie poddał się. I cały czas walczył o poprawę bezpieczeństwa we wsi.

 

Rok w rok nieustannie. Mam masę pism w tej sprawie, wszystkie trzymam. Wiele razy u dyrektora GDDKiA w Poznaniu byłem, rozmawiałem. Na wszystko potrzeba czasu – podkreślał były samorządowiec.

 

W ramach inwestycji realizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, rozbudowany został ok. 400-metrowy odcinek Drogi Krajowej nr 36 w Smolicach. Prace za kwotę ponad 5 mln 500 tys. zł wykonała firma. Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Kalisza.

Zamiast istniejących do tej pory dwóch skrzyżowań – z drogami gminnymi oraz z drogą powiatową – powstaną ronda. Przebudowane zostaną również znajdujące się przy drodze chodniki i zatoki autobusowe oraz powstanie nowe oświetlenie drogowe.Foto: Wiesław KupczykUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE