Reklama

Biegły zeznał, że karpie nie odczuwają bólu

Opublikowano:
Autor:

Biegły zeznał, że karpie nie odczuwają bólu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W kaliskim sądzie trwa proces apelacyjny Wojciecha Cz. z Rozdrażewa, który dwa lata temu, na krotoszyńskim targowisku, przy pomocy gilotyny, bez ogłuszania ryb, zabijał karpie.

Wydarzenia, które miały miejsce na krotoszyńskim targowisku, rozegrały się w grudniu 2018r. Wówczas też do przestrzeni publicznej trafił film przedstawiający jednego z handlarzy, który bez wcześniejszego ogłuszenia ryby, przy pomocy specjalnej gilotyny, zabija karpia. Sprawa ostatecznie swój finał znalazła w krotoszyńskim sądzie. Tam też w marcu 2019r. zapadł wyrok w sprawie mieszkańca Rozdrażewa Wojciecha Cz.

Wyrok był jednak nieprawomocny, dlatego też po odwołaniu się stron ruszył w listopadzie 2019r. w Sądzie Okręgowym w Kaliszu, ruszył proces apelacyjny. Wówczas sędzia odroczył jednak sprawę do czasu zapoznania się z opinią biegłego ichtiologa, który miał odpowiedzieć na pytanie - czy karp tak samo jak inne kręgowce odczuwa ból?

Kilka dni temu przed kaliskim sądem biegły zeznał, że karpie nie czują bólu, powołując się przy tym na publikacje naukowe, które mają jasno precyzować, że od 2014 roku zmieniło się stanowisko jakoby ryby odczuwały ból. Kolejna rozprawa odbędzie się 4 sierpnia.

 

Foto: archiwum

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE